'Asla istifayı düşünmüyorum' diyen Melih Bulu'dan 'çevrimiçi' kararı

'Asla istifayı düşünmüyorum' diyen Melih Bulu'dan 'çevrimiçi' kararı

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Melih Bulu'nun atanmasının ardından tepkiler sürerken rektörlük dikkat çeken bir karar aldı.

Boğaziçi Üniversitesinde 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi yöntemlerle yapılacak.

 

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitenin Twitter hesabından 2020-2021 Bahar Dönemiyle ilgili yaptığı açıklamada, rektörlük ve yönetim organlarının, Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri ve kamu otoritesinin salgın önlemlerini takip ederek, değerlendirmelerini yaptığı kaydedildi.

Üniversite yönetimi olarak tüm üniversite bileşenlerinin sağlığının en temel önceliklerden olduğu belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi:

"Bu doğrultuda bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Üniversite Senato Toplantısında alınan karara göre 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi yöntemlerle devam edecektir. Kampüsün kullanımı, öğrenci yurtları ve uygulamalı derslerle ilgili diğer konular için daha önceki kararlar geçerlidir. Bu konular dahil, akademik uygulamalarla ilgili kararlarda herhangi bir değişiklik yapılması durumunda bilgilendirme ayrıca yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizle ailelerine sağlıklı günler dileriz."

''ASLA İSTİFAYI DÜŞÜNMÜYORUM''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Melih Bulu protestolar ile ilgili 'Asla istifayı düşünmüyorum' demişti.