AKP'li belediyenin sürgüne gönderdiği Kocatepe yaşamını yitirdikten sonra davayı kazandı

AKP'li belediyenin sürgüne gönderdiği Kocatepe yaşamını yitirdikten sonra davayı kazandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 15 yılı aşkın süre görev yapan ancak yeni yönetim tarafından sürgüne gönderilen Şenol Kocatepe, açtığı davayı yaşamını yitirdikten sonra kazandı.

Basın danışmanı ve dış ilişkiler daire başkanı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 15 yılı aşkın süre çalışan ve sürgüne gönderilen Şenol Kocatepe, açtığı davayı yaşamını yitirdikten sonra kazandı. Mahkeme, sürgünün hukuka uygun olmadığına karar vererek yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde işbaşına gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, aralarında Şenol Kocatepe’nin de bulunduğu çok sayıda daire başkanı ve müdürü görevlerinden aldı. Kocatepe, sağlık sorunları ve özürlü babasıyla ilgilenmek zorunda olduğunu belirterek sürgüne itiraz etti. Kocatepe, büyükşehir belediyesi tarafından itirazının kabul edilmemesi üzerine görevlendirmenin iptali için idari yargıya başvurdu. Dava süreci devam ederken 19 Ocak 2021 günü kalp krizi geçiren Kocatepe yaşamını yitirdi. Samsun 2. İdare Mahkemesi, ölümünden 3 gün sonra 22 Ocak 2021 tarihinde Kocatepe’nin başvurusuyla ilgili kararını verdi. Mahkeme, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna vararak yürütmenin durdurulmasına hükmetti. Karar, Şenol Kocatepe’nin ailesine geçen günlerde  tebliğ edildi.