AKP il başkanlığına aday olmak isterken düzenlediği toplantıları polis bastı

AKP il başkanlığına aday olmak isterken düzenlediği toplantıları polis bastı

AKP Trabzon İl Başkanlığı'na adaylığını açıklamak için iki kez basın toplantısı düzenlemeye çalışan Metin Kaya'nın iki toplantısı da polis tarafından basıldı.

Trabzon AKP'de görevden alma ve atamalar yaşanırken Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya da aday olduğu açıklamasında bulundu. Geçtiğimiz yılın kasım ayında bir otelde adaylığını duyurmak için basın toplantısı düzenleyen Kaya'nın toplantısı pandemi kurallarına uymadığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun “kapalı alanda toplantı yapılamaz” kuralına uymadığı gerekçesiyle basın toplantısı engellendi ve Kaya hakkında adli ile idari işlem yapıldı.  

Dün ise adaylık sürecine ilişkin Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenlemek isteyen Metin Kaya'nın önüne valilik engeli çıktı. Valilik toplantıyı iptal etti. Bunun üzerine cemiyet önünde açıklama yapan Kaya, “Aday olduğumu bir türlü açıklayamıyorum. Bugün basın toplantısı yapacağım cemiyette basın toplantısı yapmama izin vermediler. Oysa yine derneklere bağlı olan AK Parti il binasında 100 kişiyle toplantı yaptı. Sürekli bir engelleme var. Kimden korkuyorsunuz. Benim arkamda vekiller yok, bakanlar yok. Ben neden sokak ortasında toplantı yapayım. En lüks oteli seçtim engellendim, burada engellendim” diye konuştu.