Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kavga çıktı-VİDEO

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde arsa satışıyla ilgili gündem maddesinin oylanması sonrası kavga çıktı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar başkanlığında gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin 3'üncü oturumunda arsa satışı ve kooperatifle ilgili bir gündem maddesi oylandı. Başkan Zeydan Karalar, oyları sayıp "Oy çokluğuyla kabul edilmiştir" açıklaması yaptı. AKP Meclis Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı ve meclis üyesi Vedat Gündoğan, katip üyelere sayım yaptırılmadan maddenin geçirildiği yönünde itirazda bulundu, oylamanın yeniden yapılmasını istedi. Ancak Başkan Zeydan Karalar, elde görüntülerin mevcut olduğunu ve kararın oy çokluğuyla alındığını vurguladı

Karalar şunları söyledi:

“Arkadaşlar, oylama yapılmış bitmiştir. Kamera görüntülerinden tespit yapabilirsiniz. Sizin takdirinizde. Sizin tutumunuz mu bu? Geçen ay söz verdiğiniz şimdi getirmiyorsunuz? Adanalının önünü tıkamak mı doğru? 6 Milyar doların gelmesini engellemek mi doğru?”

Oylamayı tekrarlanmayacağını belirten Başkan Karalar’dan sonra Vedat Gündoğan “Bu oylama olmamıştır. Kime baskı yaparak geçiriyorsunuz? Meclis üyeleri siz hayırdır ya?” dedikten sonra AKP grubunda karara itiraz eden Ozan Gülaçtı, Vedat Gündoğan ile Karataş Meclis Üyesi CHP'li Sedat Gül arasında tartışma çıktı. Bulunduğu yerden kalkan Sedat Gül ile Ozan Gülaçtı arasında ise kavga çıktı.

Yaşanan tartışmaların ardından oturuma yarına kadar ara verildi.