ABD'de 200 Ulusal Muhafız’ın testi pozitif

ABD'de 200 Ulusal Muhafız’ın testi pozitif

ABD'nin başkenti Washington'da, Biden'ın yemin töreni için görev alan yaklaşık 200 Ulusal Muhafız'ın koronavirüs testi "pozitif" çıktı.

ABD'nin 46. Başkanı Biden'ın çarşamba günkü yemin töreni, üst düzey güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilirken, yaklaşık 26 bin Ulusal Muhafız kentin güvenliğini sağladı.

Wall Street Journal'ın bazı Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre ise başkentte görev alan yaklaşık 200 Ulusal Muhafız'ın Kovid-19 testi "pozitif" çıktı. 

Yetkililer, Ulusal Muhafızların sosyal mesafeye ve hijyene olanak tanımayan ortamlarda bulunması ve çalışmalarının kendi aralarında bir salgına yol açmış olabileceğini kaydetti. 

Biden'ın yemin töreninin yapılacağı günlerde kente gelen Ulusal Muhafızların, Kongre koridorlarında yerlerde yatmasını gösteren fotoğraflara ulusal ve uluslararası basının dikkatini çekmiş, büyük tartışmalara yol açmıştı.

Söz konusu fotoğraflara, Cumhuriyetçi birçok isimden tepki gelmiş ve Joe Biden'a bu duruma bir çare bulunması için çağrıda bulunulmuştu.