4 gündür kayıp olan Gökhan Güneş'in ablası konuştu

4 gündür kayıp olan Gökhan Güneş'in ablası konuştu

4 gündür kayıp olan inşaat işçisi Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden görüştüğü bir müdürün kardeşini kendisine ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dediğini öne sürdü.

İkitelli'den Başakşehir'de bulunan iş yerine gitmek üzere Çarşamba günü otobüse binen ve indikten sonra kaçırılan inşaat işçisi Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden görüştüğü bir müdürün kardeşini kendisine ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dediğini öne sürdü. Dün İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu'na kayıp başvurusunda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Güneş Mezopotamya Ajansı'na, “Kardeşim bulunana kadar bize haber verilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Bizi hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Herkesin sesimize ses vermesini, kardeşimin bulunmasını istiyorum” diye konuştu. 

Cuma günü Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görüştüğü bir müdürle arasındaki diyalogu aktaran abla Güneş, “Emniyet Müdürü’ne kardeşimi bulun dediğimde, 'ben Gökhan’ı bulacağım' demedi. ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dedi. Bu da Gökhan’ın ellerinde olduğunu gösteriyor. O nedenle bir an önce kardeşimin akıbeti hakkında bilgi versinler. Bugün kardeşim, yarın bir başkası olabilir. Kamuoyu ses versin” diye konuştu.

Ne olmuştu?

İstanbul Başahşehir'de iş yerine gittiği sırada bir grup tarafından önü kesilerek bir araca bindirildiği iddia edilen Gökhan Güneş'ten hâlâ haber alınamıyor. Ailesi kaçırıldığını söylüyor.

İkitelli'den Başakşehir'de bulunan iş yerine gitmek üzere 20 Ocak 2021 Çarşamba günü otobüse binen Gökhan Güneş, otobüsten indiği sırada bir grup tarafından kaçırıldı. Caddeyi gören kamera, Gökhan Güneş'in Şehit Abdülselam Özatak İlköğretim Okulu durağında indiği anı ve indikten sonra önünün kesildiğini kaydetti. Kaydedilen görüntülerde otobüs güzergahı yolunun karşısında duran bir araçtan 3 kişi inerek Güneş'in indiği durağa geliyor. Durakta bekleyen başka bir araçtan inenlerle birlikte Gökhan Güneş'in etrafı sarılıyor ve araca bindiriliyor.