32 yıllık Mario oyununa rekor ücret

32 yıllık Mario oyununa rekor ücret

Super Mario Bros. 3'ün mühürlü kopyası, açık artırmada 156 bin dolara satıldı.

Cuma günü düzenlenen bir açık artırmada Nintendo Entertainment System için çıkan Super Mario Bros. 3'ün mühürlü kopyası, 156 bin dolara satıldı.

Webtekno’dan Hasan Avcıoğlu’nun haberine göre Heritage Auctions'ta 32 yıllık oyuna, bir oyun için verilen en yüksek ücret ödendi.

Heritage tarafından yapılan açıklamaya göre, satışı yapılan mühürlü Super Mario Bros. 3'ün bu şekilde paketlenmiş hali oldukça nadir bulunuyor. Bu kopyayı bu kadar özel yapan şeylerden bir tanesi, kapağın sol tarafında Mario'nun eldivenin üstüne denk gelen "Bros." yazısı. Ayrıca oyun derecelendirme kuruluşu Wata Games’in verdiği 9,2 A+ puanı da kapağın sağ üst tarafında yer alıyor.

Bu açık artırmada verilen 156 bin dolarlık fiyat, bir rekor. Super Mario Bros. 3'ün mühürlü bir kopyasına bundan önce verilen rekor fiyat 114 bin dolardı ki o açık artırma da bu sene temmuz ayında düzenlenmişti. Yani aynı sene içerisinde rekor iki kere kırıldı. Ayrıca Heritage, düzenlenen açık artırmada 1998 yılında Nintendo Gameboy'a çıkan Pokemon Red Version'ın 84 bin dolara satıldığını ve bunun da Pokemon oyunlarında bir rekor olduğunu açıkladı.