• Yunanistan çok tartışılan o yasayı çıkardı!

  Geçen yılın sonlarında Türkiye ve Yunanistan arasında polemik konusu olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretinde dile getirdiği Lozan Antlaşmasını delmek anlamına gelen yasa tasarısı Yunanistan'da kabul edildi. 

  09 Ocak 2018 - 23:07
  Yunanistan çok tartışılan o yasayı çıkardı!

  Geçen yılın sonlarında Türkiye ve Yunanistan arasında polemik konusu olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan ziyaretinde dile getirdiği Lozan Antlaşmasını delmek anlamına gelen yasa tasarısı Yunanistan’da kabul edildi.

  IRKÇI PARTİ DESTEKLEMEDİ

  Yunanistan Eğitim ve Diyanet İşleri Bakanlığı’nın, Batı Trakya Türk Azınlığı bireylerine evlenme, boşanma ve miras konularında Yunan mahkemeleri ile müftülükler arasında tercih yapmaları hakkı tanıyan yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi. Oylamada faşist-ırkçı Altn Şafak hariç tüm partiler tasarının lehinde oy verdi.

  BATI TRAKYA TÜRKLERİNE İKİ MAHKEME HAKKI

  Yeni yasa ile Türk Azınlık bireyleri evlilik boşanma ve miras konularında isterlerse Yunan mahkemelerine, isterlerse müftülere başvurabilecekler. Bugüne kadar bu konularda sadece müftülükler yetkili idi.

  Hürriyet’e konuşan, iktidardaki Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) partisi milletvekili Mustafa Mustafa tasarının değişikliklere uğramadan parlamento genel kurulunda kabul edilmesinden memnuniyetini dile getirdi ve “doğru istikamette bir adım atıldı” dedi.

   

  Hatice Teyzenin davasıyla Yunanistan Lozan anlaşmasını mı deliyor?

  Erdoğan ve Pavlopulos arasında Lozan polemiği! İşgal edilen adalar nasıl geçiştirildi?

  Erdoğan ve Çipras’tan ortak basın açıklaması: Konu yine Lozan anlaşması

  Çipras Lozan Antlaşmasındaki ifadeleri nasıl çarpıttı?

  YORUMLAR