• Yine WhatsApp! Dikkat, garip mesajlar gelebilir!

  WhatsApp'ın yeni güncellemesiyle ilgili sızıntılara dair haberler tepki çekti. Henüz kesinlik kazanmasa da birçok teknoloji platformunda konuşulan haberlere göre WhatsApp’ın Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nın sızdırıldığı bildirildi.

  23 Şubat 2018 - 13:42
  Yine WhatsApp! Dikkat, garip mesajlar gelebilir!

  Geçtiğimiz günlerde hizmete giren WhatsApp Buisness’in getirdiği yeniliklerin yanında bazı sıkıntıların da ortaya çıkabileceği konuşuluyor. TelecomTalk’da yer alan ve ShiftDelete tarafından aktarılan haberlere göre, WhatsApp ‘ın Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nın sızdırıldığı bildirildi. WhatsApp, iş hesaplarına sponsorlu bir içerik sunmak üzere yakında kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacağı belirtiliyor.

  WhatsApp’ta “açıklama” dönemi

  FACEBOOK’UN VERDİĞİ BİLGİLERLE REKLAM MESAJLARI MI GELECEK?

  Facebook bilgileri sadece WhatsApp ‘a hizmet vermek amacıyla kullanılacağı iddia ediliyor. İnsanlar, verilerin hangi şirketlerle paylaşılacağını ve bunun gelişmiş izleme anlamına gelip gelmediğini merak ettiklerini dile getiriyor.

  WhatsApp’a bir yeni özellik daha geliyor

  KULLANICI RIZASI KONUSU NETLİK KAZANMADI

  Bu güncellemeyle birlikte özellikle dikkat edilmesi gereken husus, kullanıcıların verilerini paylaşıp ya da paylaşmayacağı hakkında seçeneklerinin olup olmayacağı. Buna ek olarak kullanıcılar, büyük ihtimalle işletme hesaplarını da isteğe göre engelleyebilecek. Kullanıcı verilerinin paylaşılması durumu, kişisel verilerin hakların ihlali gibi duruyor. Facebook ya da WhatsApp tarafından konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

  WhatsApp’ta şaşırtan açık ortaya çıktı!

   

  YORUMLAR