• Yarbay Ali Alkan CHP’ye katıldı! Şehit cenazesindeki tepkisi hafızalarda…

  07 Kasım 2017 - 14:29
  Yarbay Ali Alkan CHP’ye katıldı! Şehit cenazesindeki tepkisi hafızalarda…

  Şırnak’ta şehit olan kardeşi Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde AKP’nin terörle mücadele yöntemlerine tepki göstermesi hafızalarda yer edinen Yarbay Mehmet Alkan CHP’ye üye oldu.

  TSK’dan ihraç edilmesiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan’a rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

  Mehmet Alkan, CHP grup toplantısı yapılmadan önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle kürsüye geldi. CHP’ye üye olan Alkan’ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

  “SİVİL ÖLÜME MAHKUM EDİLMİŞTİ…”

  Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

  “Yarbay Mehmet Alkan aramıza hoşgeldi, şeref verdi. Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan, Beytüşşebap’ta şehit oldu. O bütün şehitler gibi, gaziler gibi bizim onurumuz. Bir şehit yakını ordudan atıldı. Sadece ve sadece böyle konuştuğu için bir KHK ile ordudan atılıyorsa, bütün gazilere, şehit yakınlarına sesleniyorum; Bu tabloyu içinize sindiriyor musunuz? Elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve oyunuzu öyle kullanacaksınız. Sadece ordudan atılmadı, pasaport verilmedi, beylik tabancası verilmedi, emekli ikramiyesi verilmedi, OYAK’taki birikimine el konuldu, kredi kartı bile verilmedi. Sivil ölüme mahkum oldu. Bunları yapanların yatacakları yeri yok. Sevgili yarbayım aramıza hoşgeldiniz.”

  yarbay mehmet alkan

  YORUMLAR