Ümit Özdağ’dan flaş iddia: “Başka kamplar da var!”

Halk TV'de Fatih Ertürk'ün sunduğu Türkiye Nereye programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Ümit Özdağ’dan flaş iddia: “Başka kamplar da var!”

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu Türkiye Nereye programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in SÖZCÜ Gazetesi’nden Saygı Öztürk’e bu hafta başında “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kuruldu” iddialarını dile getirmişti. Bugün Meral Akşener’in bu açıklamalarına sözkonusu kampları kurduğu iddia edilen SADAT’tan yanıt geldi.

SADAT’ın açıklaması sorulan Özdağ, “Genel Başkanı böyle konularda hep temkinlidir. Sayın Akşener böylebir konuda açıklama yapıyorsa bunun muhakkak bir temeli vardır” diyerek Akşener’in bu açıklamalarına destek verdi.

“NOKTA DA VEREBİLİRİZ”

Özdağ, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bir silahlanma süreci yaşanıyor. Son 23 ay içerisinde 2 milyon 300 bin yivsiz tüfek ve tabanca için ruhsat verildi. Bakanlığın rakamı, çılgın bir silahlanma. Bir de ruhsatsız ve uzun namlulu ağır saldırı silahlı şeklindeki silahlanmadan bahsediliyor.

Diğer yandan sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde geçici nitelikli kamplar kuruluyor. Kuruluyor kaldırılıyor.”

Özdağ, bu kampların nerede kurulduğu yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi: “Çok önemli değil nokta da verebiliriz. Hatta Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var. Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var. İhbardan sonra tutanak tutuluyor. ‘Siyasi konjonktür fazlasını yapmaya müsait değil’ diyor. Tam cümle bu.

Genel başkan, ‘hukuk bunlara el koysun, kim bunlar’ dedi. Nasıl fotoğraf çektiriyorlar. Kendilerine özel harekat adının veriyorlar.

“TÜRKİYE’Yİ KORUYACAK MEŞRU KUVVETLER BELLİDİR”

Türkiye’yi koruyacak meşru kuvvetler bellidir. TSK, Jandarma, polis, MİT. Bunun dışında hiç bir grup eline silah alarak gösteri yapamaz. Buna hükümet hoşgörü ile bakmamalıdır. Haberler sanal da gayet rahat dolaşıyorsa durum daha da vahim geliyor. Yapmayın bunu.

“GİZLİ SORUŞTURMA” İDDİASI

Tekrar ediyorum. Genel başkan savcılara seslendi. Aldığımız duyumlara göre böyle bir soruşturma açılmış. Gizli bir dosyadan bahsediliyor. Güzel bir adım. Hukuk bu tür gelişmeler karşısında sessiz kalmamalı. Öyle Halk Özel Harekat bırakın bunları, böyle olmaz.”

“HAKAN ATİLLA BENCE SUÇLU DEĞİL”

Özdağ, ABD’de altı suçlamadan beşiyle ilgili suçlu bulunan Halkbank eski Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için de “Hakan Atilla bence suçlu değil, rüşvet de almamış” diyen Özdağ, bu davanın Erdoğan’a şantaj amacı taşıdığını ve hükümetin bu yüzden taviz vereceğini iddia etti.

Özdağ, “Biz AKP’ye şunu soruyoruz; sen neden Türk ekonomisini zora soktun. Bunların yargılanmalarını neden engellemedin? Bu adamın yurt dışına çıkmasına neden izin verdin?

Bu adam Türkiye’de FBI ile görüşmüş. Sen bunu neden tespit etmedin? Sen bu adamın yurt dışına gitmesine izin verdin. Hakan Atilla bence suçlu değil, rüşvete de bulaşmamış. Ama biz başından beri Erdoğan’a başka bir şantaj yapılacak dedik. Bunun arkasından tavizler gelebilir. Suriye’den çıkın, Kıbrıs’ta taviz verin, PKK’yla uzlaşın gibi konular gündeme gelebilir. Yeni bir dava geliyormuş, bu davada hükümet üyeleri de, eski hükümet üyeleri de yer alıyormuş. Başbakanı da, bakanları da sanık haline getirecekler.” ifadelerini kullandı.

Tunceli’de Meral Akşener yoğun ilgiyle karşılandı!

Meral Akşener: Tunceli’de yaşadığım mutluluğu tarif bile edemem!


Benzer Haberler