TRT’nin tepki çeken çizgi filmi: Kötü adamın notunda Gazi Mustafa Kemal imzası!

TRT, haberimiz üzerine videomuzu sildirdiği için yukarıdaki video oynatıcıda bu uyarı çıkmaktadır. Ancak haber metni içinde aynı video tekrar eklenmiştir.

TRT’nin tepki çeken çizgi filmi: Kötü adamın notunda Gazi Mustafa Kemal imzası!

TRT Çocuk kanalında yayınlanan “İstanbul Muhafızları” adli çizgi filminin daha önce yayınlanan bir bölümünde, kötü adamın çocuklara yapacaklarının not alındığı listenin altına “Gazi Mustafa Kemal” imzası atıldı. Skandal yeni ortaya çıktı! Tepkiler ise büyük…

ATATÜRK’E KÖTÜ ADAM BENZETMESİ

TRT’nin tepki çeken çizgi filmi: Kötü adamın notunda Gazi Mustafa Kemal imzası!

Publié par HALK TV sur vendredi 10 novembre 2017

Sözcü gazetesinde gündeme gelen haberde, çizgi filmde kötü adam, çocukları aşağılıyor, sonra da çocukların ellerinin sıkıca bağlanması gerektiğini söylüyor. Çocukları bağlayacak olan kişi ise Gazi Mustafa Kemal imzalı kağıdı gösterek, “Peki bunu ne yapayım patron?” diye soruyor. Kötü adam da “Onu sıkı bağlamana gerek yok, nasıl olsa bir şey yapamaz” yanıtını veriyor.

TRT YOUTBE’DAN SİLDİ

TRT büyük tepkiler üzerine çizgi filmin bu bölümünü Youtube’daki kanalından sildi. TRT’nin video kanalında, “Bu video, TRT tarafından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” ifadesi yer aldı. 2016 yılınının Haziran ayından beri TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve TRT’nin Youtube’daki kanalında gösterilen dizinin sponsorları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yer alıyor.

SORUŞTURMA AÇILMALI

Diziyle ilgili olarak TRT’den herhangi bir açıklama yapılmazken, sosyal medya kullanıcıları “küçük çocukların izlediği filmde sübliminal mesaj veriliyor. Atatürk’e hakaret edilen bu çizgi filmle ilgili soruşturma açılmalı” diyerek tepki gösterdi

TRT çizgi film skandalını örtmek için Halk TV’yi engellemeye çalışıyor!

TRT’DEN HALK TV’YE ENGELLEME

TRT’DEN AÇIKLAMA GELDİ

TRT bu haberler üzerine resmi Twitter hesabından olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İşte TRT’nin açıklaması:


Benzer Haberler