Sivas’ta görme engellilere zorlu parkur!

Sivas’ta görme engellilere zorlu parkur!

Sivas’ta kaldırımdaki engelli bandı görenleri şaşırttıSİVAS’ta Belediye tarafından yaya kaldırımlarına yapılan görme engelli şürüyüş bandı görenleri şaşırttı.

ZİK ZAKLI ŞERİT!

Ferhatbostan Mahallesi, İstiklal Caddesi üzerinde Sivas Belediyesi tarafından kaldırım ve yol çalışmaları kapsamında yaya kaldırımlarına yapılan görme engelli bandının şekli şaşkınlığa neden oldu. Görme engelli vatandaşların yürümesini kolaylaştırmak için yapılan bantların önüne çıkan trafo ve direkler nedeniyle sıklıkla yön değiştirerek zik zak şeklinde oluşturulduğu görüldü.

“ENGELLİLER İÇİN PARKUR YAPMIŞLAR”

Kaldırım üzerinde yürüyenler, bantların görme engelliler için yapıldığını belirterek bu tip çalışmaların daha dikkatli ve özenle yapılması gerektiğini söyledi. Mahalle sakinlerinden Ferhat Yavuz, “Yapılan çalışmada kaldırım güzel olmuş. Burada engelli vatandaşlarımızı hiç düşünmeden çalışmışlar. Burada engellilere bildiğin parkur yapmışlar. Daha düşünceli olmalarını öneriyorum. Madem yeniliyorsunuz engellileri de düşünmeniz gerekiyor. Düzeltilmesi gerekir?? dedi. Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise kaldırımların taşeron bir firma tarafından yapıldığını belirterek konu hakkında inceleme yapacaklarını söyledi.


Benzer Haberler