Naim Süleymanoğlu'yla ilgili bilinmeyen bir sır ortaya çıktı!

Naim Süleymanoğlu'yla ilgili bilinmeyen bir sır ortaya çıktı!

Halter tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ismi Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu ile ilgili bilinmeyen bir sır ortaya çıktı.

TRANSFER ÜCRETİ 1 MİLYON DOLAR DEĞİLMİŞ!

Süleymanoğlu’nun uluslararası müsabakalara katılması için Bulgaristan, transfer ücreti karşılığında buna izin vermişti ve o rakam 1 milyon dolar olarak biliniyordu. Dönemin Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut, o dönem ne kadar ücret ödendiğini Halk TV’de canlı yayına katıldığı “Yaşama Dair programında açıkladı.

Geçirdiği karaciğer nakli ameliyatından yoğun bakımda bulunan ve önceki gün beyninde ödem oluşması üzerine tekrar ameliyata alınan Naim Süleymanoğlu, yaşama tutunma mücadelesine devam ediyor.

Naim Süleymanoğlu’nun 1987’de Türkiye gelmesinde ve 1988’ten itibaren Türkiye adına yarışmasında büyük pay sahibi olan isimlerden dönemin Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut, Halk TV’de Ezgi Değirmencioğlu’nun sunduğu “Yaşama Dair” programına konuk oldu.

Nuhut’un canlı yayındaki konuşması sırasında verdiği rakam dikkat çekti. Bugüne kadar 1 milyon dolar olarak bilinen Naim Süleymanoğlu’nun Bulgaristan’dan transfer ücretinin farklı olduğu ortaya çıktı. Nuhut, sınıra gidilerek bu ücretin ödendiğini açıklarken ödenen miktarı da  1 milyon 75 bin dolar olarak açıkladı.

O KADAR SIFIR ARASINDA 75’İN NE İŞİ VAR?

Nuhut’un açıkladığı miktar tuhaf, çünkü bu miktar rakamla yazıldığında 1.075.000 $ olarak da karşımızı çıkıyor, gerçekten manasız bir 75 göze çarpıyor. Öyle anlaşılıyor ki, 75 bin dolar bazı Bulgar yetkililere rüşvet olarak verilmiş. Zirao dönem Bulgaristan’da çökmekte olan komünist sistem, yetkilileri iyice rüşvetin kucağına itmişti. Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye transferinden de rakamdan bu anlaşılıyor.


Benzer Haberler