Kamyonetten 1,5 metrelik yılanı görünce kendini dışarı attı!

Kamyonetten 1,5 metrelik yılanı görünce kendini dışarı attı!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kamyonetine yılan giren sürücü korkudan kendini dışarı attı. Yaklaşık 1,5 metrelik yılan itfaiye ekipleri tarafından kamyonetin altından tazyikli su ve yangın söndürücü ile zarar gelmeden çıkarıldı.

Olay İzmit Sanayi Mahallesi üzerindeki bir iş yerinin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Kartepe Arslanbey’deki inşaat alanından 41 BB 058 plakalı kamyoneti ile dönen sürücü Ahmet Ediş(43), yol üzerinde aracına doğru ilerleyen bir yılan gördü. Yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılanı ezmemek için manevra yapan sürücü, olay yerinden biraz ilerledikten sonra kamyonetinden inerek aracını kontrol etti. Ediş, kamyonetin altına ağildiğinde yılanı aracının altında görünce uzun süre aracına binemedi.

Daha sonra İzmit merkezdeki iş yerinin önüne korku ile araç kullanarak gelen sürücü, kamyonetinden iner inmez itfaiyeden yardım istedi.”Korkudan gelene kadar kaşıntı tuttu”

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipler, kamyonetin altında saklanan yılanı tazyikli su ve yangın söndürücü ile sersemleterek çıkarmayı başardı. Yılanın itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldığını gören sürücü Ediş, bir süre kamyonetini kontrol ettikten sonra aracına binebildi. Yılanı gördüğünde çok korktuğunu söyleyen sürücü Ahmet Ediş, “Yol üzerinde yılanla kafa kafaya geldi. O da hızla dingilden içeri girdi. Biz de çıkarmaya çalıştık. Bir an düştüğünü sandık. Ofisin önünde geldiğimizde kontrol ettik. Yılanın kafasını gördük. Sonra itfaiyeye haber verdik. Geldiler sağolsunlar. Çok korktum yılanı görünce. Buraya gelene kadar kaşıntı tuttu. Zor geldim buraya kadar. Gelince dayanamadım, itfaiyeyi aradım. Çünkü bu korku ile ne kadar araba sürecektim”

Öte yandan itfaiye ekiplerinin kamyonet altından çıkardığı yılan, boş bir karton kutuya alınarak doğaya salınmak üzere itfaiye ekiplerince götürüldü.


Benzer Haberler