Dört beladan biri uyuşturucu diyen İsmail Dükel’den İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki!

Dört beladan biri uyuşturucu diyen İsmail Dükel’den İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislere “Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın, suçu bana atın” talimatı verdi. Halk TV Gün Sonu haber bülteni sunucusu İsmail Dükel de bu açıklamanın nerelere varacağını tek tek anlattı.

Süleyman Soylu’nun MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında polislere uyuşturucu satıcılarına yönelik “ayaklarını kırın” talimatlarını vermesi İsmail Dükel’den tepki geldi.

CEZAYI NİYE SANA VERSİNLER?

Bakan Soylu’nun, “Uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız.” sözleri için Dükel, “Sayın Bakan diyor ya, ‘atın suçu bana, beş yılsa beş yıl yatarım, on yılsa on yıl yatarım’; bu popülizmdir, başka bir şey değildir. Cezayı niye sana versinler?” diye konuştu.

Birçok bültende Türkiye’nin dört belası olarak gördüğü PKK, IŞİD, FETÖ ve uyuşturucu belasını saydığını vurgulayan Dükel, “İçişleri Bakanı CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ‘sen bittin’ dediğinde, demiştim ki, ‘Sen bu enerjini siyasi olarak harcama. Türkiye’nin bu dört önemli problemini çözmek için çabala’ demiştim” dediğini hatırlatarak, şunları söyledi:

DÜKEL: TÜRKİYE’NİN EN CİDDİ PROBLEMİ UYUŞTURUCUDUR

“Bunu söyleyen benim. Hala aynı kanaatteyim. Bu ülkenin en önemli, ileriye dönük en ciddi sorunu uyuşturucudur. Çünkü uyuşturucu kullanımının yaşı oldukça düşmüştür. Şimdi gelelim sayın Bakan’a. Sayın Bakan bu ülkede mahkemelerin olduğunu kafadan unutmuş. Sen yakalayacaksın, yargılayacaksın, hatta yargılama kısmını da atmış zaten; yakalayacaksın, ayağını kıracaksın! Sayın Bakan sen bu noktadaysan, sokakta millet birbirini öldürür. Sen vur bile demeyeceksin. Sen O polisleri yakalama konusunda eğiteceksin.”

 


Benzer Haberler