Türkiye Nereye programında flaş iddia: “S-400 Türk uçaklarını vurmak için alındı!”

Türkiye Nereye programında flaş iddia: “S-400 Türk uçaklarını vurmak için alındı!”

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu Türkiye Nereye programında, AKP hükûmetinin Rusya’dan aldığı S-400 füzeleriyle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Sözcü gazetesi dış politika yazarı Zeynep Gürcanlı, bu silahların “Türk uçaklarını vurmak için” alındığı senaryosunu öne sürdü.

FÜZELER KİME KARŞI KULLANILACAK?

Fatih Ertürk’ün Türkiye Nereye programında Pazartesi akşamı konukları CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Sözcü yazarı Zeynep Gürcanlı’ydı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP hükûmetinin dış politikası konuşulurken, Erdoğan’ın ziyarete gittiği ülkelerden peş peşe füzeler alması gündeme geldi. CHP’li Aldan, “s-400’lerin kime karşı kullanılacağını merak ediyorum” dedi. Aldan, “bu füzeler alınarak, acaba Türkiye bir tuzağa mı çekiliyor?” diye sordu.

Gazeteci Zeynep Gürcanlı ise bu füzelerin yazılımına dikkat edilmesini gerektiğini belirterek, bu silahların Rusya, Suriye ve İran’a karşı kullanılamayacağına dikkat çekti. Yunanistan’ın Türkiye için bir tehdit olmadığını kaydeden Gürcanlı, flaş bir senaryo ortaya sürdü. Gürcanlı, şöyle konuştu:

“S-400 İLE BİZ KENDİ UÇAĞIMIZI VURACAĞIZ”

zeynep gürcanlı, s-400

“Aslında o füzeler niye alındı biliyor musunuz? Bunu söylemek lazım. 15 Temmuz’un etkisi bu. Biz ne uçağı kullanıyoruz? Amerikan uçakları kullanıyoruz. 15 Temmuz’da uçaklar çeşitli yerleri bombaladı ya, Meclisi, şurayı, burayı… Olur da bir darbe daha olursa, biz kendi uçağımızı vuracağız o S-400’lerle. Bu füzeleri ben hiç bir yere değil, sarayın etrafına koyacaklarını düşünüyorum.”


Benzer Haberler