CHP'den Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına ilk açıklama!

CHP'den Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına ilk açıklama!

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar için ilk tepki CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’dan geldi.

CHP’li belediyelere AKP hükûmetinin kumpas kurduğunu belirten Tezcan, gerekçe üretilmek suretiyle Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden alındığını söyledi.

Tezcan’ın açıklamaları özetle şöyle:

“Yılbaşından hemen önce toplantı yapmıştık. Cuma günü yaptığımız toplantıda hükûmetin Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik suç üstü bir kumpas girişimini ifşa ettik. Ne yazık ki bir hafta geçtikten sonra kumpasın bir adımını attılar. Murat Hazinedar haksız bir şekilde görevden uzaklaştırıldı.

HUKUK, ADALET YOKTUR

Bu karar da hukuk yoktur, adalet yoktur. Haksız bir karardır. Hükûmet kumpas içerisindedir. Suç üstü yakalandığı kumpası tamamlamakta mahsur görmemiştir. Hükûmetin pervasızlığı ortaya çıkmıştır.

Bir Atasözü vardır. Öküzün altında buzağı aramak… Hükûmet öküzün altına buzağı koymaya başlamıştır.

Kendi belediye başkanlarına ‘istifa et ya da mahkeme’ demiştir. Sonra da bize dönüp bu kirli pazarlığı, bize tavsiye ederek siz de yapın yoksa bunlarla ilgili yasal işlem yapılacak demiştir. Biz bu pazarlığın parçası olmayacağız dedik. Ancak bizim belediyelerimizde aradıklarını bulamayanlar, gerekçe yaratma peşine düşmüştür.  Bir Belediye başkanı istifa ettiği zaman suç varsa suç ortadan kalkıyor mu? Biz bunun parçası olmayacağız. Hiç bir hukuk devletinde ahlak sınırları içerisinde kabul edilecek tutum değildir.”

 

Murat Hazinedar’a uzaklaştırma! Barış Yarkadaş’dan ilk değerlendirme

Beşiktaş Belediyesi önünde Hazinedar’a destek gösterisi!

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar görevden uzaklaştırıldı!

CHP’den Beşiktaş için ilk açıklama: AKP öküzün altına buzağı koymaya başlamıştır!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yarın Beşiktaş Belediyesine gidiyor!

Beşiktaş Belediyesi önünde Hazinedar’a destek gösterisi, kalabalık artıyor!

Murat Hazinedar: Hiçbir dönemde aileler bu kadar mağdur edilmedi


Benzer Haberler