• Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker kimdir? Filiz Aker’in geçmişi

  Vatan Şaşmaz'ı otel odasında öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in geçmişi yeniden irdelenmeye başlandı. Ortaya ise Aker'in olaylı aşkları çıktı. İşte 1990'lı yılların sonuna kadar Türkiye'de kalan ve assolist ablası Eda Eren ile birlikte magazin dünyasının flaş isimlerinden olan Aker'in 'kanlı' aşk geçmişi...

  27 Ağustos 2017 - 21:26
  Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker kimdir? Filiz Aker’in geçmişi

  Türkiye dün akşam Beşiktaş’taki lüks otelden gelen haberle şoke oldu. 55 yaşındaki Filiz Aker isimli eski manken, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Vatan Şaşmaz’ı 4 kurşunla öldürdükten sonra intihar etti. Olayın ardından ise gözler Aker’in geçmişine çevrildi. Kim bu Filiz Aker? İşte Filiz Aker ile ilgili bilinmeyenler…

  1980’Lİ YILLARIN SONUNDA ÜNLÜ OLDU

  1963 doğumlu Filiz Aker, 1990’lı yılların sonuna kadar magazin dünyasının flaş isimlerinden birisiydi. Mankenlik yaparak ünlüler dünyasına giriş yapan Aker aynı zamanda çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı.

  1988’DE FİLMLERİN ARANAN YÜZÜYDÜ

  1987 yapımı İnsan Avcıları filmi ile sinema dünyasına giriş yapan Aker ertesi yıl tam üç filk birden çevirdi. Filiz Aker 1988 yapımı; Kurtlar Geceyi Sever, Sürgün ve  Alman Avrat 40 Bin Mark filmlerinde boy gösterdi.Bu filmlerini 1989 yapımı Vahşi ve Güzel ile 1994 yapımı Bir Sonbahar Hikayesi isimli eserler izledi. Aker, İranlı zengin bir sevgiliyle beraber olduktan sonra ise oyunculuğu bırakıp 1998 yılında ABD’ye yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı.

  Filiz Aker’in ismi ABD’ye taşınana kadar sık sık magazin dünyasını da meşgul etti.

  KAÇIRILDIĞI OTOMOBİLDEN ATLADI

  Manken Filiz Aker ve Türk Sanat Müziği sanatçısı ablası Eda Eren 1990 yılında aynı gün kaçırılmak istendi.

  Etiler’deki evinin önünde kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçak zoruyla kaçırılmak istenen Aker, Kilyos yolunda hareket halindeki otomobilden atlayarak yaralanmış ve bir taksi şoförü tarafından hastaneye götürülmüştü.

  ‘CANIMI ZOR KURTARDIM’

  Aker, yaptığı açıklamada ‘Bu kişinin amacı soygun değildi, canımı zor kurtardım’ demişti. Bu olaydan bir saat sonra da ablası Eda Eren, çalıştığı gazinodan kaçırıldı. Eren, ‘Sarıyerli Fethi’ olarak bilinen Fethi Müftüoğlu’nun adamları tarafından kaçırıldığını öne sürmüştü.

  FİLM ÇEKİMLERİNDE BURNU KIRILDI

  Yine 1990 yılında ‘Sürgün’ filminin çekimlerinde bir kangal köpeğin saldırısına uğrayan Aker’in, rol arkadaşı Berhan Şimşek’in elindeki tüfeğin dipçiğinin burnuna çarpması sonucu burnu kırılmıştı.

  ADI ÖLDÜRÜLEN SENDİKACI İLE AŞK DEDİKODUSUNA KARIŞTI

  Filiz Aker’in ismi 1990’lı yıllarda TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer ile birlikte anılmıştı. Bu iddialar 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde Cengiz Balık isimli şahıs tarafından, silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Denizer ile birlikte mezara gitti.

  EV SAHİBİ HAYRİ KOZAKÇIOĞLU İLE İLİŞKİ İDDİALARI

  Aker’in ismi bir dönem de olağanüstü hal bölge valilerinden Hayri Kozakçıoğlu ile birlikte anılmıştı. Filiz Aker, 1990 yılında assolist ablası Eda Eren ile birlikte, Hayri Kozakçıoğlu’nun Akatlar Peker Sokak’taki lüks dairesinde kiracı olarak kalmış ve o dönemki magazin basını bu ‘ev sahibi-kiracı’ ilişkisinin ardında bir aşk hikayesinin olduğunu yazmıştı.

  2011’DE İNTİHAR ETMİŞ

  Bu olayların ardından Vatan Şaşmaz cinayetiyle tekrar gündeme gelen Filiz Aker’in 2009 yılında aşk yaşadığı Vatan Şaşmaz’ı takıntı haline getirdiği, platonik aşk beslediği öne sürüldü. Aker’in karşılık alamaması üzerine ise 2011 yılında ilaçla intihar ettiği öne sürülüyor.

   

   

   

  ‘ONA 3-4 TRİLYON HARCADIM’ DEMİŞ

  Yakınlarının ifadelerine göre hazırlanan polis raporunda Aker’in yakın çevresine; Şaşmaz’a karşı 10 yıldır saplantılı aşk beslediğini söylediği detayı yer aldı. Aker’in ayrıca Şaşmaz için “Ona 3-4 trilyon (milyon) harcadım, kimseye bırakmam. Eşinden boşanmazsa onu öldürürüm” dediği iddia edildi.

  OYNADIĞI FİLMLER

  • Vahşi ve Güzel (Ayşin) – 1989
  • Kurtlar Geceyi Sever – 1988
  • Sürgün – 1988
  • Alman Avrat 40 Bin Mark (Helga) – 1988
  • İnsan Avcıları – 1987
  • Bir Sonbahar Hikayesi (Dış İlişkiler) – 1994

   

  YORUMLAR