• Tanzim satış nedir? Hangi noktalarda var?

  Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla hayata geçirilen tanzim satış için başladı. Ankara ve İstanbul’un pek çok yerinde tanzim satış noktaları belirlendi ve duyuruldu.

  11 Şubat 2019 - 09:33
  Tanzim satış nedir? Hangi noktalarda var?

  Enflasyonla Mücadele kapsamında uygun fiyatlara sebze ve meyve alışverişinin yapılabileceği tanzim satış noktaları kuruldu. Başta belediyeler olmak üzere Tarım Kredi Kooperatifleri de çalışmalara destek oldu. 11 Şubat Pazartesi onlarca satış noktasının hizmet vermeye başlamasından önce mobil araçlar tanzim satışlarına başladı. Tüm bu gelişmeler ardından farklı sorular gündeme geldi. Peki, tanzim satış nedir, nerelerde yapılacak?

  TANZİM NEDİR?

  Türk Dil Kurumu’nun yaptığı açıklama göre, tanzim kelime olarak sıraya koyma, sıralama, düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme gibi anlamlara geliyor.

  Tanzim Satış mağazalarının temeli ise 1970’li yıllara dayanıyor. 1977 yılında Ankara Belediyesi’nin başını çektiği toplumcu belediyeler, üretime doğrudan katılmak yönündeki girişimlerin yanında, temel gıda malzemelerinin fiyatlarını düşük tutabilmek ve karaborsa ile mücadele edebilmek için tanzim satış mağazaları kurmuşlar.

  MOBİL TANZİM SATIŞ BAŞLADI

  Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul’daki ilk mobil tanzim satış noktası Gaziosmanpaşa’da hayata geçirildi.

  Son zamanda artan sebze ve meyve fiyatlarına alternatif olarak geliştirilen mobil tanzim satış noktaları ile vatandaşlar daha uygun fiyatlara sebze ve meyve alışverişi yapabilecek.

  Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek.
  Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satış noktasında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı gerçekleştireceklerini kaydetti.

  BAYRAMPAŞA’DA SATIŞLAR BAŞLADI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 noktada hizmet verecek olan üreticiden tüketiciye doğrudan sebze ve meyve satış noktalarından biri olan Bayrampaşa’da, tanzim satışları başladı. Vatandaşlar uygun fiyatlı sebze ve meyvelerden almak için sıraya girdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için hayata geçirdiği tanzim satışı projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi,mobil tanzim satış aracıyla Bayrampaşa’da satışlara başlıyor. İBB tarafından İstanbul’da 50 farklı noktada vatandaşlara ucuz sebze ve meyve satışının yapılacağı tanzim araçları hazır hale getirildi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de Yıldırım Mahallesi’ne gelerek incelemelerde bulundu.

  Vatandaşlar ucuz sebze ve meyve alabilmek için tanzim satış aracının önünde kuyruklar oluşturdu.

  İŞTE SATIŞ YAPILACAK TANZİM NOKTALARI

  KAĞITHANE MEYDANI

  ÜMRANİYE MEYDANI

  MECİDİYEKÖY MEYDANI

  ESENLER MEYDANI

  AVCILAR MEYDANI

  ESENYURT MEYDANI

  KADIKÖY MEYDANI

  ÇEKMEKÖY MEYDANI

  BAKIRKÖY MEYDANI

  K.ÇEKMECE MEYDANI

  AKSARAY MEYDANI

  ZEYTİNBURNU MEYDANI

  EMİNÖNÜ MEYDANI

  BAHÇEŞEHİR 1.KISIM

  TAKSİM MEYDANI

  BAŞAKŞEHİR 2.ETAP METRO ÇIKIŞI

  KASIMPAŞA KIZILAY MEYDANI

  BÜYÜKÇEKMECE

  BEYLİKDÜZÜ MEYDANI

  EYÜPSULTAN MEYDAN

  BAYRAMPAŞA MEYDANI

  ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ

  BAĞCILAR MEYDANI

  BEYKOZ KAVACIK MEYDAN

  GÜNGÖREN MEYDANI

  ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE

  SULTANBEYLİ MEYDANI

  FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN

  SULTANGAZİ MEYDANI

  BOSTANCI LUNAPARK

  GOP MEYDANI

  PENDİK SAHİL MEYDAN

  SARIYER MEYDANI

  HALKALI MEYDAN

  BEŞİKTAŞ MEYDANI

  ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK

  ÜSKÜDAR MEYDANI

  ATAŞEHİR MEYDAN

  ŞİRİNEVLER MEYDANI

  İSTİNYE İSPARK

  KARTAL MEYDANI

  ZEYTİNBURNU AVM

  MALTEPE MEYDANI

  ALİBEYKÖY SİLAHTAR

  PENDİK MEYDANI

  HALİÇ

  TUZLA MEYDANI

  BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ

  SANCAKTEPE MEYDANI

  ESENLER 100.YIL MAHALLESİ

  YORUMLAR