• Süper Lig’de VAR’ın geçen hafta maçlarındaki raporu açıklandı

  06 Kasım 2017 - 14:44
  Süper Lig’de VAR’ın geçen hafta maçlarındaki raporu açıklandı

  Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) deneme amaçlı başlattığı VAR (video yardımcı hakem uygulaması) 11’inci hafta maçlarında da uygulandı.
  MHK’nin, tartışmalı maçlardaki kararlar hakkında geniş kapsamlı bir rapor hazırladığı bildirildi.

  CÜNEYT ÇAKIR GÖRMEDİ, VAR GÖRDÜ

  Demir Grup Sivassspor-Atiker Konyaspor maçının 16’ncı dakikasında ev sahibi ekipten Bifouma’nın, Konyalı Eren’in ayağına basmasına rağmen Cüneyt Çakır’ın penaltı vermesi ve tepki görmesi üzerine bu pozisyonda VAR’ın vereceği karar da belli oldu. Çakır’ın, defanstaki Eren’in ayağına bakmadığı için hata yaptığı, VAR olsaydı bu penaltıyı iptal edeceği öngörüldü.

  TALİSCA’NIN POZİSYONUNA KARIŞMAYACAKTI

  Ayrıca Göztepe-Beşiktaş maçında ev sahibinin attığı golün yine VAR tarafından iptal edileceği, Talisca’nın penaltılık pozisyonunda ise hakem Hüseyin Göçek’in bölgeye çok yakın olması yüzünden ise video yardımcı hakemlerin bu karara karışmayacağı belirtildi.

  GS’NİN PENALTISINI İPTAL EDECEKTİ

  Galatasaray-Gençlerbirliği maçında ise ev sahibi lehine verilen penaltıda rakip oyuncunun kolunun kapalı olması yüzünden bu kararın VAR tarafından iptal edileceği vurgulandı.

  Kasımpaşa’nın kart konusundaki isyanı ile ilgili ise Bursalı Titi ve Ertuğrul’a çıkmayan kartlar konusunda VAR’ın net bir gözlemi olmayacağı ve kartlar konusunda çekimser kalacağına dikkat çekildi.

  YORUMLAR