• Sümer’’Halkımız İsmet İnönü’yü unutmayacak’’

  24 Aralık 2014 - 10:32
  Sümer’’Halkımız İsmet İnönü’yü unutmayacak’’

  Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı ve CHP’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 41. yıldönümüyle ilgili bir mesaj yayınlayan CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer“ İsmet İnönü, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında, Cumhuriyet’in temellerinin atılmasında, Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir rol oynamıştır. Türk Halkı, İsmet İnönü’yü ülkemizin modernleşme sürecindeki katkılarının yanı sıra, askeri ve diplomatik başarılarıyla da daima saygı ve şükranla anacak ve yaşatacaktır. Ülkemizin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 41. yıl dönümünde rahmetle anıyorum” dedi.

  İsmet İnönü’nün Cumhuriyetimizin kurulmasında katkısının büyük olduğunu ifade eden Sümer“Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü, Atatürk’ün dava ve silah arkadaşı, büyük bir kumandan, seçkin bir devlet ve siyaset adamı olarak önemli görevler üstlenmiş, ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuştur.

  Ülkemizi çok partili sisteme taşıyan bir kişi olarak ta hizmetleri büyüktür. O’nun kıymetini kimse karartamayacaktır. Dünyaca kabul görmüş diplomatik zekâsıyla savaş meydanlarında kazandırdıklarından en az onlar kadar önemlilerini emperyalist güçlerin masalarında elde eden İsmet İnönü, aynı zamanda bu ülkeyi ikinci dünya savaşına sokmamayı başarmış bir liderdir. O’nun sadece bu başarısı bile bu ülke ve insanının geleceğine neler kazandırdığının bir göstergesidir. İnönü’yü bu toplumun hafızasından kimse silemez. Ülkemizin ikinci Cumhurbaşkanı ve partimizin ikinci Genel Başkanı olan İsmet İnönü sonsuza kadar bizimle birlikte halkımızın gönlünde yaşacaktır” dedi

  YORUMLAR