• Şok açıklama! “Galatasaray adını değiştirsin”

  Galatasaray'ın 11 yabancı futbolcu ile maça çıkmasına ilişkin tartışma siyasete uzandı.

  08 Kasım 2017 - 13:14
  Şok açıklama! “Galatasaray adını değiştirsin”

  Yabancı futbolcu tartışması Meclis’e uzandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Galatasaray Futbol Takımı’nın 11 yabancı futbolcuyla maça çıkmasına ilişkin “İsimlerini de değiştirsinler” eleştirisinde bulundu.

  Bahçeli, yabancı kuralıyla ilgili “11 kişi takım kuruyorsunuz 11’i de yabancı, antrenör de yabancı olursa hangi ülkenin takımıyız nerede oynuyoruz diye Galatasaraylılar bunu düşünmesi lazım. Onun için ya isim değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler” dedi.

  Geçtiğimiz günlerde Galatasaray’a ilişkin açıklamalarının sosyal medyada çokça eleştiri aldığını anımsatan Bahçeli şöyle konuştu:

  “YA İSİM DEĞİŞTİRİN, YA BUNDAN VAZGEÇİN”

  “Ama bizim söylediğimiz Galatasaray’ın düşünmesi gereken konu. Bir maça çıkıyorsunuz 11 yabancı futbolcu ile oynuyorsunuz. Bu Galatasaray’ın kuruluş gününden bugüne kadar ki zaferlerini gölgeleyen bir yaklaşımdır. Galatasaray’da hiç mi kimse gelmedi. Arada sırada birkaç yerli futbolculara yer vermelerinde fayda var. 11 kişi takım kuruyorsunuz 11’i de yabancı, antrenör de yabancı olursa hangi ülkenin takımıyız nerede oynuyoruz diye Galatasaraylılar bunu düşünmesi lazım. Onun için ya isim değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler.”

  YORUMLAR