• Rio Ferdinand’dan Cenk Tosun yorumu

  Cenk Tosun Everton'un Tottenham'a 4-0 yenildiği maçta ilk defa forma giydi. En bomba yorumlardan birisini de eski Manchester Unitedlı efsane Rio Ferdinand yaptı.

  14 Ocak 2018 - 09:56
  Rio Ferdinand’dan Cenk Tosun yorumu

  Cenk Tosun Everton’un Tottenham’a 4-0 yenildiği maçta ilk defa forma giydi. En bomba yorumlardan birisini de eski Manchester Unitedlı efsane Rio Ferdinand yaptı.

  “TEK BAŞINA MÜCADELE ETMELİ”

  Cenk Tosun’un Sam Allardyce’ın sistemine alışması gerektiğini ifade eden eski savunma oyuncusu, Cenk’in bu sistemde ileride tek başına mücadele etmeye alışması gerektiğini dile getirdi.

  AGRESİF OYNADI

  Ferdinand, “Umarım yeni kontratına dünyadan izolasyon maddesi ekletmiştir. Beşiktaş’ta bu tip bir şeyle karşılaştığını düşünmüyorum. Bununla baş edebilmesi gerek. Bazı anlarda arkası dönük harika oyunlar oynadı. Agresifti ve fiziksel oynadı. Gylfi, Sigurdsson ve Rooney gibi kaliteli ayaklar var çevresinde. Topa daha sağlam basmayı becerirse, birlikte daha kreatif olabilirler.”

  İngilizler genel olarak Cenk Tosun’u beğendi. Bazıları biraz daha ileriye giderek ona verilen 27 milyon pound’luk bonservisi ucuz buldu.

  YORUMLAR