• Ozan Tufan İspanyol takımı Real Betis yolcusu

  Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın hazırlık kadrosuna almadığı Ozan Tufan için '​İkinci yarıda kafamdaki oyun planında yok' ifadelerini kullanmasıyla gözler Milli futbolcuya çevrildi. Ozan Tufan'ın en ciddi talibinin Real Betis olduğu ve Milli futbolcunun menajerinin İspanyol ekibiyle masaya oturduğu öğrenildi. 

  12 Ocak 2018 - 11:34
  Ozan Tufan İspanyol takımı Real Betis yolcusu

  Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman’ın hazırlık kadrosuna almadığı Ozan Tufan için ‘​İkinci yarıda kafamdaki oyun planında yok’ ifadelerini kullanmasıyla gözler Milli futbolcuya çevrildi. Ozan Tufan’ın en ciddi talibinin Real Betis olduğu ve Milli futbolcunun menajerinin İspanyol ekibiyle masaya oturduğu öğrenildi.

  “OZAN’A YER YOK”

  Dün geceye Aykut Kocaman’ın Ozan Tufan’la ilgili açıklamaları damgasını vurdu. Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, ‘​Ozan Tufan ikinci yarıda kafamdaki oyun planımda yok. Doğru da olabilir, yanlış da. İşi uzatmak yerine böyle bir karar aldık. Kafamda bir oyun planı var ve Ozan’a yer yok’ dedi.

  Kocaman ‘Ozan’ın da geleceğinin şekillenmesi ve karar vermesi için ona yardımcı olmaya çalıştık’ derken gözler Milli futbolcuya çevrildi. Aykut Kocaman’ın bu açıklamaları üzerine Fenerbahçe’de bir geleceği olmayacağına kanaat getiren Ozan Tufan gelen teklifleri değerlendirmeye başladı.

  Genç futbolcu daha önce yakın çevresine, “Fenerbahçe’den ayrılırsam rotam Avrupa olur. Avrupa’dan bir takıma giderek kendimi ispatlamak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” demişti. Bülent Uygun’un teknik patronluğunu yaptığı Katar ekibinin genç orta saha oyuncusu için 8 milyon doları gözden çıkarttığı iddia edilmişti. Ancak Ozan Tufan’ın bu takıma gitmeye sıcak bakmadığı öğrenildi.

  Milli futbolcunun hedefi Avrupa’da bir takıma transfer olmak. Daha önce İspanya’nın Deportivo La Coruna, Valencia ve Real Sociedad takımlarının 22 yaşındaki oyuncuyla ilgilendiği öne sürülmüştü.

  REEL BETİS TALİP

  Ancak Ozan Tufan’ın en ciddi talibinin Real Betis olduğu ve Milli futbolcunun menajerinin İspanyol ekibiyle masaya oturduğu öğrenildi. Real Betis, Ozan Tufan’ı sezon sonuna kadar kiralamayı planlıyor. Ancak Fenerbahçe’nin buna nasıl bakacağı soru işareti. Sarı-lacivertli ekip Ozan’ı 7 milyon euro’ya satmak istiyor.

  YORUMLAR