• Öğrencileri harem-selamlık ayırdılar! Milli Eğitim Bakanlığı göz yumdu!

  Diyarbakır'ın Hani Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sınıflar harem-selamlık olarak ayrıldı. Bu uygulamasını internet sitesinde de paylaşan okulda yapılan bu uygulama 1739 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Temel Kanunu'nun ihlali anlamına geliyor.

  14 Kasım 2017 - 22:29
  Öğrencileri harem-selamlık ayırdılar! Milli Eğitim Bakanlığı göz yumdu!

  Diyarbakır’ın Hani Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sınıflar harem-selamlık olarak ayrıldı. Bu uygulamasını internet sitesinde de paylaşan okulda yapılan bu uygulama 1739 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Temel Kanunu’nun ihlali anlamına geliyor.

  OKULDA HAREM-SELAMLIK

  Skandalın adresi bu defa Diyarbakır. Hani ilçesinde bulunan Hani Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde skandal bir olay yaşanıyor. Okulun internet sitesinden paylaşılan fotoğraflarda sınıfların harem-selamlık olarak ayrıldığı görülüyor.

   

  KANUN İHLALİ

  İmam Hatip Lisesi, 1739 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Temel Kanunu’nun 15. maddesini ihlal etti. Okulda öğrenciler harem-selamlık olarak ayrıldı.

  Okul, kız ve erkek öğrenciler için ayrı sınıflarda eğitim verirken, karma eğitime karşı anayasada suç işlediği görüldü.

  hani-site

  İNTERNET SİTESİNDEN PAYLAŞTILAR

  Okul yönetimi, bu durumu internet sitesinde de açık bir şekilde paylaştı. Fotoğraflarda harem-selamlık uygulaması açıkça görülüyor.

  İşte sınıflardan çekilen o fotoğraflar:

   

  hani-okul1

  hani-okul2

  hani-okul4

  hani-okul3

  hani-okul4

  hani-okul5

  YORUMLAR