• MESAM’da şoke eden karar

  Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Birliği'nde (MESAM) görevden alınan ve Haysiyet Kurulu'na sevk edilen Arif Sağ ve ekibinden 30 kişi yarınki seçimli genel kurulu öncesi üyelikten ihraç edildi.

  30 Mayıs 2018 - 17:16
  MESAM’da şoke eden karar

  MESAM’da sular durulmuyor, Arif Sağ ve ekibinin görevden alınarak yerine Coşkun Sabah’ın başını çektiği bir kayyum yönetiminin atanmasının ardından Sağ ve ekibinden 30 kişi Haysiyet Kurulu’na gönderilmişti. Tüm bu gelişmelerin üzerine genel kurula bir gün kala bu defa kurula sevkedilen kişilerin üyelikten ihraç edildiği haberi ortaya çıktı.

  ARİF SAĞ AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

  İhraç edilme haberi öncesinde Sozcu.com.tr’ye konuşan Sağ şunları söylemişti: “Orada olacağız. Belki orada engelleyecekler, içeri almayacaklar bizi. İçeri girmesek dahi adaylığımızı devam ettireceğiz. Ola ki hukuksal anlamda ters bir şey çıkarsa, B planını uygulayacağız. Yine bu ekibin tavsiye ettiği başka bir ekibi sunacağız. İnanıyorum ki, her koşulda o ekip kazanacak. Bizimle ilgili söylenen şeylerin yüzde 99’u yalan. Müfettiş raporları var. Müfettişleri gelip bizi denetlemeleri için benim imzamla çağırdık. Geldiler ve bizi denetlediler. Şikayetlerle ilgili hiçbir şey bulamadılar”

  İŞTE, HAYSİYET KURULU’NA SEVK EDİLEN VE İHRAÇ EDİLEN İSİMLER…

  ESKİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

  Arif Sağ (Yönetim Kurulu Başkanı)
  Cahit Berkay (Başkan Yardımcısı)
  Metin Karataş (Sayman Üye)
  Ali Haydar Timisi (Yönetim Kurulu Üyesi)
  Ali Rıza Binboğa (Yönetim Kurulu Üyesi)
  Ahmet Can Akyol (Yönetim Kurulu Üyesi)
  Celal Ulusu (Yönetim Kurulu Üyesi)

  ESKİ ÜST KURUL ÜYELERİ

  Adem Aslandoğan
  Ali Çağan
  Kadir Şeker
  Atilla Meriç
  Kadir Tapucu
  Hüseyin Aslan
  Lütfü Gültekin
  İsmail Hazar
  Ali Çağan

  ÜYELER

  Altan Çetin
  Cengizhan Sönmez
  Erdal Güney
  İsmail Şencan

  YORUMLAR