• Los Angeles’ta rengarenk bahar kutlamaları

  Hindistan’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan Renklerin Festivali, ABD’nin California eyaletinde kutlandı.Bir diğer ismi de Holi Festivali olan, Renklerin Festivali ABD’nin California eyaletinin Los Angeles şehrinde kutlandı.

  12 Mart 2018 - 11:13
  Los Angeles’ta rengarenk bahar kutlamaları

  Hindistan’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan Renklerin Festivali, ABD’nin California eyaletinde kutlandı.


  Bir diğer ismi de Holi Festivali olan, Renklerin Festivali ABD’nin California eyaletinin Los Angeles şehrinde kutlandı. Adına yaraşır şekilde renkli görüntülere ev sahipliği yapan festivalde yüzlerce kişi bir arada eğlendi. Geleneksel olarak Hinduların bahar festivali olan Renklerin Festivalinde çocuklardan yetişkinlere herkes kurulan sahnede yer alan canlı müzik ve DJ’ler eşliğinde eğlendi. Festivale katılanlar ellerindeki toz boyaları birbirlerine fırlatarak Hint geleneğine göre iyi dileklerde bulundu.


  Kardeşi Prablah için kendi canından vazgeçen ve bu sebeple Hint Mitolojisinde kötülüğe karşı iyiliğin simgesi olan Holika’ya adanan festivalde havaya atılan tozlar Holika’nun küllerini simgeler.


  Son zamanlarda renk seçenekleri arsada festivalde geleneksel olarak dört renk kullanılır. Bunlar Masumiyeti simgeleyen kırmızı, enerjinin ve yeni başlangıçların simgesi yeşil, sakinliğin simgesi mavi ve adanmışlığın ve sağlığın simgesi sarıdır.

  YORUMLAR