• Kim Milyoner Olmak İster’de sorulunca ortaya çıktı: 10 kilo zeytinyağı ile transfer yapmışlar

  Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, köy takımının yaptığı transfer sorusu çok konuşuldu.

  05 Kasım 2017 - 15:57
  Kim Milyoner Olmak İster’de sorulunca ortaya çıktı: 10 kilo zeytinyağı ile transfer yapmışlar

  Bursa’daki bir takımın transfer karşılığı zeytinyağı ile ödeme yaptığı ortaya çıktı. O takımın hangisi olduğunu da kamuoyu bu yarışmayla öğrendi.

  Kim Milyoner Olmak İster’in 4 Kasım Cumartesi akşamı ekrana gelen yeni bölümünde, 18 yaşındaki yarışmacı Seray Yoldaş’a sorulan futbol sorusu sorusu dikkat çekti.

  Programda 60 bin liralık 9. soruda, “Bursalı köy futbol takımı Yörükalispor’a Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila’yı bir aylığına transfer etmek için köylüler hangisiyle ödeme yapmışlardır?” diye ilginç bir soru yöneltildi.

  Bu sorunun cevabı ise ’10 kilo zeytinyağı’ şıkkıydı.

  Bursalı köy futbol takımı Yörükalispor’a Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila’yı bir aylığına transfer etmek için köylüler zeytinyağı ile ödeme yapmışlardı. 10 kiloluk zeytinyağı ile transfer gerçeği böyle ortaya çıkmış oldu.

  NE OLMUŞTU? 

  Türkiye’nin çeşitli illerinde 5 yıldır amatör takımlarda futbol oynayan Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila, lig arasında Bursa’nın Mudanya ilçesinde düzenlenen futbol turnuvasında oynamak için köy takımı olan Yörükalispor’a transfer olmuştu. İHA’da yer alan habere göre 1 ay sürecek olan turnuvada Yörükalispor’a transfer olan Mohammed Sumaila, köy takımında oynamak için hiçbir ücret talep etmemişti. Ganalı futbolcu sadece 10 kilo zeytinyağı aldı. Aslında hiç ücret talep etmeyen Ganalı futbolcuya köylüler kendi yetiştirdikleri zeytinlerden elde ettikleri organik zeytinyağından hediye etmişti.

  YORUMLAR