• Karlov suikastında bir tutuklama daha!

  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a 19 Aralık 2016'da Ankara'da katıldığı bir sergide düzenlenen suikasta ilişkin soruşturma kapsamında eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı H.K. tutuklandı.

  12 Ocak 2018 - 22:12
  Karlov suikastında bir tutuklama daha!

  Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a 19 Aralık 2016’da Ankara’da katıldığı bir sergide düzenlenen suikasta ilişkin soruşturma kapsamında eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı H.K. tutuklandı.

  Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’un, silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı H.K. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

  Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren H.K. tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. H.K, “tasarlayarak adam öldürmeye iştirak” suçundan sevk edildiği Nöbetçi 4. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

  DAHA ÖNCE DE SERGİYİ DÜZENLEYENLER TUTUKLANMIŞTI

  19 Aralık 2016’da Ankara’da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, cinayeti ile ilgili Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş ve serginin organizatörlüğünü yapan Mustafa Timur Özkan’ın da aralarında bulunduğu 3’ü polis 6 kişi tutuklanmıştı.

  YORUMLAR