• İzmir’deki Kötü zemin Emre Belözoğlu’nu çıldırttı

  21 Ocak 2015 - 09:15
  İzmir’deki Kötü zemin Emre Belözoğlu’nu çıldırttı
  Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, dün Altınordu ile oynadıkları maçta kötü zemin nedeniyle sakatlanarak oyundan ayrılması üzerine sert açıklamalarda bulundu.

  Sarı-lacivertli takımın kaptanı Emre Belözoğlu, İzmir Atatürk Stadı’nda oynanan erteleme maçının 44. dakikasında sakatlanarak oyundan ayrıldı. 2-3 hafta sahalardan uzak kalması beklenen tecrübeli futbolcu, bozuk zemin nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na sitem etti.

  indir

  Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Belözoğlu, Atatürk Stadı’nın zemininin İzmir’e yakışmadığını belirterek, “Ben 10 gündür ailemden ayrıyım. Gelip bu zeminde futbol oynuyoruz. Burada sürekli oynayan oyunculara Allah yardımcı olsun. Çamur içinde futbol oynuyoruz. Türkiye’nin en güzel şehrinde bu zemin bu stat… Türk futbolunu yönetenler oyuncuların yeterliliğine takmışlar. Önce zeminlere baksınlar ondan sonra Türk oyuncuların yeterliliğiyle ilgili laf etsinler. Lige hazırlık açısından bu maçta oynamak istemiştim. Ama sahanın halini görünce pişman oldum. Bu zeminde oynanmaz” dedi.

  YORUMLAR