• İYİ Parti seçime girebilecek mi? Meral Akşener açıkladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulundu. Akşener, 'Abilerin bu kadar korktuklarını düşünmemiştik, 10 Haziran'dan itibaren seçimlere gireriz' diye konuştu.

  18 Nisan 2018 - 16:30
  İYİ Parti seçime girebilecek mi? Meral Akşener açıkladı

  İYİ Parti seçime girebilecek mi? Meral Akşener açıkladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “24 Haziran’da seçime gidilecek” kararının ardından açıklamalarda bulundu.

  “Abiler korktu bu kadar korktuklarını düşünmemiştim. Seçim hazırlıklarıyla ilgili çalışmalar için yarından itibaren Ankara’ya döneceğiz. Biz buradayız varız, ben Cumhurbaşkanı adayıyım.

  Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar siyaset simsarlarına şunu söylüyorum, ‘korkunun ecele faydası yok’. Ama buradan ilan ediyorum paçayı sudan çıkaramayacaklar.

  10 HAZİRAN İTİBARİYLE SEÇİMLERE GİRERİZ

  Biz birinci olağan kongremizi 10 Arılık’ta tamamladık, 68 il ve ilçe teşkilatımız buna bağlı olarak kuruldu. O günden itiberen saydığınızda 10 Haziran itibariyle seçimlere girmeye hazırdır. İYİ Parti korkusundan İYİ Parti’ye engel çıkarmak için bazı hukuk dışı davranış biçimlerine girildiği taktirde buradan tekraren hem siyasi cenahı hem bürokrasiyi uylarmak isterim, herkes ayağını denk alsın, dolayısiyle hakkını koruyamayan hiç kimsenin hakkını koruyamaz, İYİ Parti seçime girecek ve alacak. Abilerin de bu kadar korktuğunu görmüş olduk. Onlar adına gerçekten üzüldüm. Teşekkür ederem, hayırlı olsun seçim ülkemize, milletimize.”

  YORUMLAR