• İşte İYİ Parti’nin milletvekili aday listesi

    İYİ Parti'de 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için sandık yarışına girecek 600 isim belli oldu. Liste, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edildi.

    21 Mayıs 2018 - 17:06
    İşte İYİ Parti’nin milletvekili aday listesi

    İYİ PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

    Tuba Alaylı, Cenk Muradoğlu, Emir Abbas Gürbüz, Mesut Sivri, Kemal Faruk Aysu, Mehmet Okan Oğuz, Mehmet Uğur Özyetgin, Ahmet Kemal Şan, Aysel Çarıkçılar, Nazmi Karabulut, Onur Hanlıoğlu, Ayberk Yüksel, Nazlı Elif Gökdemir, Osman Alper Tunga Hepgür, Mustafa Koray Yücel.

    İYİ PARTİ İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

    Furkan Kucur, Bahtiyar Kurt, Mehmet Aslan, Ayşe Taciser, Ülkü Levent, Muammer Demirci.

    İYİ PARTİ İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

    Nazlı Ece İşbaşaran, Ali Deveci, Kürşat Özer, Zahide Söğüt, Ali Kıdık, Eser Bozkaya, Aziz Murat Hatipağaoğlu

    Adana

    Süleyman Girmen, Hülya Akköz, Mehmet Tüfekli, İsmail Koncuk, Ali Aydın, Hüseyin Yıldırım, Hamza Gültekin, Fatih Bulut, Hacı Abdurrahman Karaca, Nihal Ağca, Eren Özer.

    Afyonkarahisar

    Mustafa Baştuğ, Murat Yıldırımer.

    ANKARA-1 

    Eren Yakışır, Canan Çakır, Cem Eray Bozdemir, Duran Azgın, Ece Özen Akan, Duran Azgın, Özgür Toprakcı, Huri Melek Cerit, Müjgan Çetindağ Schlammer, Ayhan Çelik, Kadir Özçelik, Aybars Öztuna, Yaşar Akkuş, Nihat Babaözü, Hatice Şap, Feyza Çerçioğlu, Üçler Uğurlu.

    ANKARA-2  Ömer Sağlam, Cevdet Vural.

    ANKARA-3 Ramazan Bingöl, Umutcan Günerkaya, Mehmet Ali Şahin, Serdar Sargın, Cengiz Uçak, Fahir Çilingir, Mustafa İnanlı, Figen Şahin.

    ANTALYA Mehmet Tahir Oruç, Nuri Tetik, Rıdvan Yıldız, Cahit Kocabeyoğlu, Hasan Kubilay Yayla, Musa Ertuğan, Yakup Cem Çınar, Yavuz Büyügebiz.

    ARDAHAN 

    Levent Pehlivan.

    AYDIN

    Ahmet Ertürk, Ali Küpelioğlu, Atilla Avlayıcı, Aydın Adnan Sezgin, Betül Akçanal, Buket Saran, Can Ataş, Emrah Kaplan, Fevzi Köse, Gülcan Toprak, Halil İbrahim Aktemur, Hakan Hilmi Yaman, Haldun Türkşen, Hamit Uçman, Mehmet Baldır, Mehmet Onursal, Mehmet Reşat Taşdemir, Mehmet Yavuz, Müesser Özer, Nurhayat Bilgili, Orhun Çetin, Ömer Saruhan Gedik, Pınar Öncer, Rabia Kahve, Recep Çalışkan, Semra Yücel, Süleyman Demirci, Şule Tuntaş, Volkan Güleç, Galip Keçelioğlu, Zahide İmer.

    BALIKSEKİR Ramazan Akkuş.

    BİTLİS Yusuf Deniz.

    Bolu Celal Yavuz, Yakup Balveren.

    Burdur Hasan Uçar.

    Bursa -1 Abdullah Alagöz.

    Bursa -2 Kemal Kaya, Muzaffer Yosmaoğlu, Muhammed Ali Hamit.

    Çankırı Hamide Ayla Pett.

    Çorum

    Sinem Sarı, Hatice Çolak, Sefer Yılmaz

    Denizli

    Necmettin Karabacakoğlu

    Elazığ

    Abdulvahap Erdem, Mehmet Hanifi Aksu, Tuba Karvar, Abdulkerim Eflatun.

    Eskişehir

    Ebru Servi.

    Gaziantep

    Nermin Tuzcu, Oğuz Hocaoğlu, Ünver Bülent Gökseven, Tuğba Abacı, Mehmet Tiryaki, Lina Ocak, Tibet Ekinci.

    Hatay

    İlker Çalışkan, Sakine Okur Kızgın.

    Iğdır

    Gündüz Güneş.

    İzmir -1

    Adnan Selvi.

    İzmir -2

    Vedat Uğur, Eshat Vuruşkan, Aysel Çeken, Mehmet Kamil Ergenekon, Erhan Atlı, Ömer Mustafa Özal, Dilek Köktaş.

    Kahramanmaraş

    Arif Zeki Akat, Ömer Furkan Dağ, Rıfat Bolat.

    Karabük

    Mehmet Yüksel.

    Kars

    Sultanali Yıldız.

    Kayseri Ferdane Özdemir.

    Kırıkkale Bülent Şükrü Altınışık

    Konya

    Mevlüt Arslan, Şakir Berber.

    Kütahya

    Sinan Aşan.

    Malatya Sahra Karahan Erguvan.

    Manisa

    Şahap Yaralı.

    Mardin

    Hakan Erdem.

    Mersin

    Ahmet Üner, Gökhan Güven, Ali Rıza Özdeniz, Gürkan Levent Gökçay, Esra Sönmez, Serhan Poyraz.

    Muğla

    Muhsin Erdem, Nurettin Fatih Dağdelen.

    Muş

    Zihni Sayan.

    Osmaniye

    Servet Tosun.

     

    YORUMLAR