• Irak Türkmen Cephesi Teşkilat Başkanı: 700 PKK’lı Kerkük’e girdi!

  12 Ekim 2017 - 17:38
  Irak Türkmen Cephesi Teşkilat Başkanı: 700 PKK’lı Kerkük’e girdi!

  Irak Türkmen Cephesi Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, dünden bu yana 700 PKK’lı teröristin Kerkük’e giriş yaptığını söyledi. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, “Dünden bu yana Kerkük’te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli PKK Kerkük’e girdi” dedi. Dün gece ITC Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen ve ölen yada yaralanan kimsenin olmadığı saldırı sonrasında bina, Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

  “Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır”

  Kerkük’ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken, Bağdat yönünden Kerkük’e girişte son askeri kontrol noktasının ise Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

  Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı da yaptığı açıklamada “Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır.” dedi. Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, “Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar.” dedi. Öte yandan Kerkük’e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

   

  YORUMLAR