• Hindistan’ın ilk eşcinsel prensi sarayının kapılarını LGBTİ’lere açıyor

  Hindistan'ın eşcinsel olduğunu açıklayan tek prensi Manvendra Singh Gohil, sarayının kapılarını LGBTİ'lere açıyor. International Business Times'in haberine göre Singh ülkede bir süredir eşcinsel hakları için mücadele ediyor.

  13 Ocak 2018 - 23:02
  Hindistan’ın ilk eşcinsel prensi sarayının kapılarını LGBTİ’lere açıyor

  Hindistan’ın eşcinsel olduğunu açıklayan tek prensi Manvendra Singh Gohil, sarayının kapılarını LGBTİ’lere açıyor. International Business Times’in haberine göre Singh ülkede bir süredir eşcinsel hakları için mücadele ediyor.

  Aileleri tarafından reddedilen LGBTİ’lere destek vermeyi amaçlayan Singh, “Hindistan’da bir aile sistemi var. Aileyle birlikte olmak şart koşuluyor, bu düzenden dışarı çıkmak istediğiniz anda toplumun sizi boykot edeceği söyleniyor. Sosyal bir dışlanma var. İnsanlar parasal olarak ailelerine bağlı” diye konuştu. Prens ayrıca ailesinden dışlanan insanlara ‘sosyal ve finansal destek’ vermek istiyor.

  DÜNYANIN BİLİNEN İLK GAY PRENSİ

  Hintli bir kraliyet ailesinin soyundan gelen Manvendra Singh Gohil, dünyanın bilinen ilk gay prensi. Gohil prens olur olmaz hükumete, eşcinselliği yasaklayan yasayı durdurmaları için çağrıda bulunmuştu.

  Prens Manvendra Singh Gohil, 2006 yılında eşcinsel olduğunu açıkladığından beri medyanın ilgi odağı haline geldi. Fakat Gohil, ünlü olma durumunu LGBTİ aktivistliğine çevirerek, o zamandan bu yana, ülkesinde ki LGBTİ konularına dikkat çekmek için çalışıyor.

  YORUMLAR