• Vefa Salman genç tiyatrocuları ağırladı

  02 Mart 2018 - 15:00
  Vefa Salman genç tiyatrocuları ağırladı

  Engelsiz Kent, Engelsiz Yaşam projelerini önemseyen ve bu kapsamda birçok çalışmaya imza atan Başkan Salman, yapılması planlanan Engelsiz Tiyatro Projesi’ne önerisini sunan ve bu kapsamda çalışmalar yapan genç tiyatroculara duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

  Özel bireyleri topluma kazandırmak için bu projeyi hayata geçirmek istediklerini belirten yönetmen ve eğitmen Emrah Tinte; “Bizim sizlere sunmuş olduğumuz projede yer alacak ve sahneye çıkacak olan kişilerin aslında bir engelli değil özel insanlar olduğunu topluma göstermeyi amaçlıyoruz. Sahneye koyacağımız oyunlarla kendilerine olan özgüvenleri daha da çok artacak. Böylelikle toplum içerisinde bu özel insanlarımıza ‘bende varım’ bilincini aşılayacağız. Yalova Belediyesi’nin bu konuda duyarlı olduğunu ve birçok projeyi ilimizde imza attığını şahit oluyoruz. Sizlerin desteğiyle özel insanlarımızın sanatta ve sosyal yaşamda da başarılı çalışmalar yapmasını sağlayacağız” dedi.

  Başkan Salman, ‘En kısa sürede değerlendireceğiz’

  Duyarlılıklarından dolayı genç tiyatroculara teşekkür eden Başkan Salman; “Özel insanların yararlanabileceği bir projeyi sunmuş olduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Yalova Belediyesi olarak ‘Engelsiz Kent, Engelsiz Yaşam’ projelerinin birçoğunu hayata geçirdik ve başarılar elde ettik. Sizin gibi gençlerin böyle sosyal projelerde ve özellikle özel insanların yararlanması ve topluma kazandırılması için çalışmalar yapmanız memnun edicidir. Projelerinizi en kısa sürede değerlendirmek için çalışmalarımızı Kültür Müdürümüz Sinan Çolak ile değerlendirmeye alacağız” diyerek genç tiyatroculara teşekkür etti.

  YORUMLAR