• Tepebaşı Belediyesi’nden Edirne çıkarması

  21 Mart 2018 - 12:00
  Tepebaşı Belediyesi’nden Edirne çıkarması

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Başkan Gürkan, ilk olarak Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile başkanlık makamında bir araya geldi. Gürkan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’a 118 yıldır belediye binası olarak hizmet veren tarihi belediye binasını ve belediye binasında bulunan Atatürk Odası’nı gezdirdi.  Gürkan, Şehit Ressam Hasan Rıza’nın tabloları hakkında Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’ı bilgilendirdi.

  Belediye ziyaretinin ardından Gürkan ve Ataç; Edirne Kent Müzesi’ni gezdi. İkili daha sonra kadınlarla belediye binasının önünde bir araya geldi.

  Tepebaşılı kadınlara Edirne’yi anlatan Gürkan, “Tepebaşılı kadınlarımız Edirne gezisinden büyük keyif alacaklar. Eskişehir’e gittiklerinde de yakınlarına Edirne’yi anlatacaklar. Edirne, dünyada en çok turist çeken şehirler arasında 68. sırada yılda, 3 milyon turist ağırlıyoruz. Bu destinasyona Tepebaşı Belediyesi’nin Edirne’yi de eklemesi bizim için kıvanç verici. Hem belediyelerimiz arasındaki işbirliğimizin artması hem de kentlerimiz arasındaki sosyal, kültürel faaliyetlerin artması, diyaloğun geliştirilmesi acısından çok önemli” dedi.  

  HABERİN FOTOGALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da, “Edirne’ye ilk ziyaretimizi yapıyoruz. Edirne, yaklaşık 8 bin yıllık tarihi olan önemli bir şehir. Avrupa sınırında yer alan bir kentimiz. Gezilecek o kadar çok tarihi yeri var ki; bunları ancak gezdiğinizde anlayabiliyorsunuz. Edirne gezilerimiz devam edecek.” ifadelerine yer verdi.  

  YORUMLAR