• Süleymanpaşa’daki hobi bahçeleri yeni sakinlerini bekliyor

  04 Şubat 2018 - 15:00
  Süleymanpaşa’daki hobi bahçeleri yeni sakinlerini bekliyor

  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve büyük ilgi gören Hobi Bahçeleri, yeni sahiplerini arıyor. Başvurular alınmaya başladı. Hobi Bahçelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekiyor.

  Başvurular için son gün 10 Şubat

  Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son başvuru tarihinin 10 Şubat 2018 olduğu belirtilirken, isteklilerin dilekçe ile başvurmasının yeterli olduğu ifade edildi.
  Başvuruların toplanmasının ardından, istekliler arasında kura çekimi yapılarak Hobi Bahçelerinin yeni sahipleri belirlenecek.

  Hobi bahçeleri nedir?

  Hobi Bahçeleri, şehir hayatından uzaklaşarak toprakla ilgilenmek isteyen Süleymanpaşalılara hizmet veriyor. Her biri 60 metrekare olan ve her parselde bir müştemilat bulunan bahçelerde, hak sahipleri bir yıllık kira bedeli karşılığı diledikleri sebze ve meyveyi yetiştirebiliyor. Aynı zamanda hak sahipleri, dilediklerinde 3 yıla kadar kendilerine tahsis edilen bahçeleri kullanmaya devam edebiliyorlar.

  YORUMLAR