• Şarköy’de doğalgaz için geri sayım başladı

  04 Nisan 2018 - 15:00
  Şarköy’de doğalgaz için geri sayım başladı

  Şarköy'de doğalgazlı hayat için geri sayım devam ediyor. Doğalgaz altyapı çalışmalarıyla ilgili son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunan Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, doğalgaz ile birlite ilçede hava kirliğinin azalacağını ve kışın azalan nüfus oranının ise tersine döneceğini belirtti.

  İşte Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok'un ilçedeki doğalgaz çalışmaları konusunda yaptığı o açıklama…

  Sevgili Şarköylüler;

  İstiklal Mahallesi'nde doğalgaz çalışmaları tamamlanmış olup 2 Nisan Pazartesi gününden itibaren 2 ekip Cumhuriyet Mahallesi'nde hızlı bir şekilde çalışmalara başlamıştır.

  Bu çalışmalara önümüzdeki hafta 2 ekip daha katılacak ve çalışmalar yaz sezonundan önce tamamlanacaktir.

  Amacımız Haziran ayına kadar Atatürk Caddesi'nden başlayarak Olukbaşı Deresi'ne kadar yapılaşmış bölge içinde doğalgaz çalışmalarını tamamlamak.

  Cumhuriyet Mahallesi yapılaşmış bölgede doğalgaz çalışmaları bittiğinde Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Camikebir Mahallesi'ne geçilip çalışmalar orada devam edecektir.

  Eylül ayında Camikebir Mahallesi'nde biten çalışmaların ardından Cumhuriyet Mahallesi'nin geri kalan kısmı 17 Kasım Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Namık Kemal Caddesi gibi geniş alanlarda devam edip çalışmaları bitirip tamamlayacağız.

  Gazdaş Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan ile yaptığimız görüşmelerde 2018 yılı Aralık ayında hep birlikte törenle bağlantısı biten evlerde veya işyerlerinde doğalgaz kullanımına başlayacağız.

  İnşallah doğalgaz ile Şarköy buluşunca oluşan hava kirliliği ortadan kalkmış olacak. Yaz aylarında yoğun olan nufüs sayısı doğalgazın gelmesiyle diğer aylarda da çoğalacak.

  Doğalgazın tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

  YORUMLAR