• Nevruz Bayramı Bakırköy’de kutlandı

  24 Mart 2018 - 15:38
  Nevruz Bayramı Bakırköy’de kutlandı

  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu: “Bu kutlu gün; barış, kardeşlik ve dayanışma içinde mazlumların ayağa kalktığı, zalimlerin yenildiği günlerin başlangıcı olsun.”

  Baharın müjdecisi Nevruz Bayramı, Bakırköy Belediyesi’nin desteğiyle Türk Ocağı Bakırköy Şubesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle Bakırköy’de kutlandı.

  Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Türk Ocağı Bakırköy Şube Başkanı Arif Akdeniz’in yanı sıra Bakırköylü STK Yöneticileri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Mehter Takımının sahne aldığı kutlamada, Faslı Muhabbet Türk Müziği Topluluğu ve folklor gruplarının gösterileri izleyicilerin beğenisine sunuldu.

  Türk Ocağı Bakırköy Şube Başkanı Arif Akdeniz ile sahnede demir döven Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaptığı konuşmada, Türk dünyası açısından nevruzun çok önemli olduğunu belirterek: “Bu toprakları vatan yapan, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale’den Afrin’e bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Ebediyete intikal eden tüm Türk Büyüklerimizi de şükranla yad ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlu nevruz gününü Bakırköy’de idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Nevruz, Türklerin tarih sahnesine çıktığı aynı zamanda da baharın müjdecisi çok önemli bir gün. Orta Asya’dan Kafkasya’ya, Anadolu’dan Balkanlara tüm Türk Dünyasının Nevruz Günü’nü kutluyorum. Bu kutlu gün; barış, kardeşlik ve dayanışma içinde mazlumların ayağa kalktığı, zalimlerin yenildiği günlerin başlangıcı olsun.” dedi.

  YORUMLAR