• Marmaraereğlisi’nde öğrenciler emin ellerde

  14 Şubat 2018 - 17:38
  Marmaraereğlisi’nde öğrenciler emin ellerde

  Denetimde servis araçlarının yönetmelikte belirtilen kurallara uyup, uymadığı kontrol edilirken, öğrencilerin emniyet kemeri takması, araçların temizliği, servis araçlarının izin belgesi kontrolü, servis sürücülerinin ve yardımcısının yeterlilikleri incelendi. Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimler çerçevesinde, kanun ve yönetmelikte belirtilen kurallara uygun olmayan ve uymayan araç sahiplerine cezai işlem uygulandı.

  “Öğrencilerimizin güvenliği bizim için vazgeçilmez”

  Öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için denetimlerin devam edeceğini dile getiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Velilerimizin bizlere emanet ettiği çocuklarımızın okullarına güvenle ulaşmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte denetimlerini yapıyorlar. Öğrencilerimiz için her konuda üzerimize düşen görevleri titizlikle yürütüyoruz. “diye konuştu.

  Denetimler devam edecek

  Zabıta ve Jandarma ekipleri tarafından okul öğrencilerinin ve okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim-öğretimlerini sağlaması için yapılan denetimler yılsonuna kadar aralıksız olarak devam edecek.

  YORUMLAR