• Kemer Belediyesi ilçeyi Berlin’de tanıtıyor

  09 Mart 2018 - 13:00
  Kemer Belediyesi ilçeyi Berlin’de tanıtıyor

  186 ülkeden toplam 10 bin katılımcının yer aldığı ITB Berlin Turizm Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un açılış konuşması ile başladı. 11 Mart’a kadar devam edecek fuara Antalya’dan katılan kurum ve firmalar 1.000 metrekarelik bir alanda tanıtım yapıyor. Fuarı bu yıl 180 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

  Kemer’in zenginlikleri tanıtılıyor

  Berlin Turizm Fuarı’nda Kemer Belediyesi ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı işbirliğiyle açılan Kemer standında ilçenin tanıtımı yapılıyor. Standı ziyaret eden konuklara Kemer’in tarihi, doğal ve turistik güzellikleri ve Kemerlilerin konukseverliği anlatılırken çeşitli tanıtım materyalleri de hediye ediliyor.

  “Alman turist sayısı artıyor”

  OHAL kapsamında belediye başkanlarına uygulanan yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle bu yıl ki fuarda yer alamayan Kemer Başkanı Mustafa Gül, “Bu sezon Almanya’dan Kemer’e gelen turist sayısında önemli bir yükseliş bekliyoruz. Erken rezervasyonlarda geçen yıla göre 2 kat artış var. Kemerimizde kitle turizminin yanı sıra doğa turizmi, sağlık turizmi, spor turizmi ve daha birçok alternatif turizm olanağı var. Yani dünyada ne kadar turizm destinasyonu varsa Kemer’de bunların hemen hemen hepsini bulmak mümkün. Bu geniş turizm seçeneklerimizi ülkemizde ve dünyada her gittiğimiz yerde anlatıyoruz” dedi.

  YORUMLAR