• Karşıyaka’da toplam 17 bin TL ödüllü yarışma

  19 Şubat 2018 - 14:38
  Karşıyaka’da toplam 17 bin TL ödüllü yarışma

  Gençleri kültür-sanat faaliyetlerine yönlendirmek ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak amacıyla geleneksel hale getirilen ‘Karşıyaka Belediyesi Liselerarası Müzik Yarışması’na bu yıl 53 okul katıldı. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılan ve 3 gün süren elemeler büyük heyecana sahne oldu. Liseli müzik grupları; Teyfik Rodos, Sabri Tuluğ Tırpan, Oğuz Kaplangı, Evrim Özkaynak ve Esen Şeyda Özkulalı’dan oluşan jüri karşısında yeteneklerini sergiledi. Çoğu ilk kez sahne tecrübesi yaşayan genç yıldızlar, performanslarıyla büyük beğeni topladı. 

  Final 24 Şubat’ta

  Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan 10 okul, 24 Şubat’ta ilk 3’e girebilmek için yarışacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak final saat 17.00’de başlayacak. Birinci seçilecek grup 8 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görülecek gruba ise bin TL ödül verilecek.

  "Gençlerin yanındayız"

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Daha güzel bir dünya, daha yaşanır mutlu ülkeler, gençlerin elinde kurulacak ve yükselecektir. Karşıyaka Belediyesi, bu uğurda sonuna kadar çalışacak, her zaman gençlerimizin yanında olacaktır. Liselerarası Müzik Yarışmamız, bu çabaların sanat alanındaki örneklerinden biridir. Yarışmamıza katılan ve elemeleri geçen tüm gençlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

  Finale Kalan Okullar

  Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi

  Karşıyaka Cihat Kora Anadolu Lisesi

  Rota Anadolu ve Fen Lisesi

  İzmir Atatürk Lisesi

  Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi

  Özel Çakabey Lisesi

  Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

  Konak Namık Kemal Anadolu Lisesi

  Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi

  Özel İzmir Amerikan Koleji

  (Liste, yarışma giriş sırasına göre yapılmıştır.)
   

  YORUMLAR