• Gerze’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yılı için anma programı

  12 Mart 2018 - 14:38
  Gerze’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yılı için anma programı

  Gerçekleştirilen programa İlçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanvekilimiz Semra DEMİR, Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kd.Baş.Çvş. Nevzat OĞUZ, Gerze Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. M. Sedat İPAR, İlçe Emniyet Müdürü Erol ULAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı Emine İlknur KARA, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Tahsin BAYRAK, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Gerze Şehit Nurullah SARAÇ Anadolu Lisesi Müdürü Murat BALCIOĞLU gerçekleştirdi.

  Anlam dolu etkinlik  Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan kısa belgeselin sunulduğu programda izleyenler ülkemizin ne zor şartlar altında bağımsızlık mücadelesi verdiğini benimsemiş oldular.

  Programın devamında ise öğrenciler okudukları şiirler ile Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran vatandaşlarımıza duygu dolu anlar yaşattı.

  Birbirinden güzel ve anlamlı gösterilerin yapıldığı programda ardından, resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  Programın son bölümü ise İstiklal Marşı’nın yazılmasına sebep olan tarihi olaylardan bahsedilen tiyatral gösteri gerçekleşti.

  YORUMLAR