• Gerze’de 18 Mart ‘Seferberlik Türküleri’yle de anıldı

  19 Mart 2018 - 12:00
  Gerze’de 18 Mart ‘Seferberlik Türküleri’yle de anıldı

  İlçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kd.Baş.Çvş. Nevzat OĞUZ, İl Genel Meclis Üyesi Necmettin ÇAKIR, Belediye Meclis Üyesi H. Yücel YUVACI, İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Cemal YILDIZ ve müziksever vatandaşlarımızın katıldığı gece her zaman olduğu gibi yoğun ilgiyle gerçekleşti.

  Kah hüzünlendirip kah milli duygularımızı kabartan eserlerin icra edildiği gecede vatandaşlarımız şarkılara eşlik ederken saz üstadlarımız ve solistlerimiz her zaman olduğu gibi sanatlarını en muhteşem biçimde sergilediler.

  Konserin son bölümünü ise bütün salon ayakta alkışlayarak sonlandırdı.Vatandaşlarımızın böyle destek vermesini sağlayan eser ise “Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa”dan başkası değildi.Hep bir ağızdan seslendirilen eserin ardından koromuz alkışlarla ayakta alkışlanırken Belediye Başkanımız Sayın Osman BELOVACIKLI konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi.

  Gerçekleştirdiği konuşmada hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadıkları bir konser geçirdiklerini belirten BELOVACIKLI ;” Duygu selinin yoğun biçimde yaşandığı bir konser geçirdik.Emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ediyorum.Bu vatan kolay kazanılmadı.15’lik yavrularımızla, cephaneye mermi taşıyan analarımızla, gazilerimizle, şehitlerimizle ve Mustafa Kemal ATATÜRK ile kazanıldı.Bunu asla unutmamalıyız.Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

  Gerçekleştirilen konser son olarak İlçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kd.Baş.Çvş. Nevzat OĞUZ ve koromuzun çekildikleri hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  YORUMLAR