• Eskişehir’de 600 çiftçiye 250 bin domates fidesi

  12 Nisan 2018 - 15:38
  Eskişehir’de 600 çiftçiye 250 bin domates fidesi

  Tarımsal üretimin giderek azaldığı ve çiftçinin zor günler geçirdiği dönemde Büyükşehir Belediyesi imkânları dâhilinde çiftçiye destek olmaya devam ediyor. Su, kanalizasyon ve yol gibi sorumluluklarının yanında her konuda çiftçinin derdini dinleyerek çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi tarımsal kalkınmaya yönelik ürettiği projelerle çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Daha önce binlerce dut fidanını çiftçilere dağıtarak ipek böcekçiliğini yeniden canlandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, tohumların pahalı olması sebebiyle yeterli fidan alamayan köylülere 250 bin domates fidesi dağıtarak destek sağladı.

  Çiftçinin yüzünü güldürecek, kazancını arttıracak bir politika geliştirilemezse ülkeyi daha kötü günlerin beklediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen törende yaptığı konuşmada “Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki yıllarda üreticimizin yerli tohum ile üretim yapması ve ürününü zorlanmadan satması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde çiftçimizin daima yanında olacağız” dedi.

  Büyükerşen’in konuşmasının ardından 250 bin domates fidesi çiftçilere dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter’i M. Engin Çakmak ile birlikte fideleri dağıtan Başkan Büyükerşen’e çiftçiler teşekkür etti. 

  Büyükşehir Belediyesi’nin fide dağıtımından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden çiftçiler, “Eskişehirli çiftçinin zor gününde yanında olan Hocamızdan Allah razı olsun. Bu fideler, biz üreticiler için büyük önem taşıyor. Kırsalda gerçekleştirdikleri belediyecilik hizmetlerinin dışında bu gibi projeler ile bizlere destek çıkan Büyükşehir Belediyesi’ne ve Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyoruz” dediler.

  YORUMLAR