• Efeler’deki tatbikat gerçeği aratmadı

  05 Mart 2018 - 15:38
  Efeler’deki tatbikat gerçeği aratmadı

  Aydın Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, koordinasyonluğunda gerçekleşen tatbikata, Efeler Belediyesi Arama ve Kurtarma (EFAK) Ekibinden 11 personel katıldı. AFAD’dan 28, İtfaiyeden 10, UMKE’den 10, 112’den 6, Emniyetten 18, Çevre ve Şehircilikten 3, ADM Elektrikten 2, EFAK’tan 11 kişinin destek verdiği tatbikata, UMUT ile TÜRKCAN’dan da personeller katıldı.

  Senaryo gereği çöken bir binadan toplam 17 yaralı ekiplerin çabalarıyla kurtarıldı. Tahliye edilen yaralılar 112 ekiplerince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Tatbikatı izleyen Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan şöyle konuştu:

  “Tatbikat, gerçek yaşanmış bir olaya tıpa tıp uygunluk sağlayan bir ortam yaratılarak gerçekleşti. Bu çalışma Efeler ilçemizde 12 ayrı kurum ve kuruluşun katılımı ile gerçeğe en uygun şekliyle gerçekleştirilmek istendi. Böyle bir olayın yaşanması halinde gönüllü arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz 50 kişilik EFAK ekibimizle katıldık. Tatbikatta, eksiklerimizin ve ihtiyaçlarımızın neler olduğunu görmüş olduk. Vatandaşlarımızın canı her şeyden kıymetli. Tatbikatımızın arkadaşlarımıza deneyim ve yarar sağlamasını ve gerçekte bu tür afetlerin yaşanmamasını diliyorum.”

  YORUMLAR