• Döşemealtılı minikler çömlek yapımını öğrendi

  29 Ocak 2018 - 15:38
  Döşemealtılı minikler çömlek yapımını öğrendi

  Avrupa Birliği Projesi “Eco Farm Kindergartens” (Ekolojik Çiftlik Kreşleri) kategorisinde 10 proje arasına seçilen Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreşi'nde minikler, çamura dokunup çömlek yaptı. Daha önce proje kapsamında sebze diken, ağaçtan portakal toplayan minikler, bu kez çamurdan çömlek yapmayı öğrendi. Çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu'dan bilgi alan kreş öğrencileri, sanatçının yardımıyla çamura şekil verdi. Kurumaya bırakılan mini çömlek ve vazolar fırınlandıktan sonra yine öğrenciler tarafından boyanacak.

  Sanat becerileri gelişecek

  AB Eco Farm Kindergartens Projesi Koordinatörü Ayfer Yılmaz, “Projemizin bir parçası olarak çocuklarımız için bir çömlek atölyesi düzenledik. Çamura şekil veriyorlar, çömlek yapımını deneyimliyorlar. Bu sayede sanat becerileri, yaratıcılıkları ve estetikleri gelişmiş olacak. Pek çoğunun ilk deneyimiydi. Çok keyif alıp, güzel vakit geçirdiler" dedi.

  HABERİN FOTOGALERİSİ İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN

  Annelerine hediye edecekler

  Çocuklara işin inceliğini gösteren çömlek sanatçısı Ahmet Taştohumcu ise “Önce bir çekingenlik oluyor. Ancak çamura temas ettikten sonra seviyorlar. Çocukların çamurla oynaması ve bağdaşması güzel bir olay" dedi.

  YORUMLAR