• Çorlu Belediyesi’nde taşeron personel ile ilgili çalışmalar devam ediyor

  06 Şubat 2018 - 14:00
  Çorlu Belediyesi’nde taşeron personel ile ilgili çalışmalar devam ediyor

  24/12/2017 tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurumlarında görev yapan yaklaşık 500.000 taşeron personelin kadrolu işçi pozisyonlarına geçirilmesine ilişkin çalışmalar geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Bu süreçte belediyelerde çalışan yaklaşık 400.000 taşeron personel için ise farklı bir yol izlenerek bu personellerin bu amaçla kurulacak belediye şirketine geçirilmesi öngörülüyor.

  01/01/2018 tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanan tebliğ ile taşeron personelin kadroya ve belediye şirketlerine geçirilmesi sürecinde uygulanacak usul ve esaslar belli oldu. Söz konusu tebliğ hükümlerine göre belediye şirketlerine geçmek isteyen taşeron personeller, mevzuatta belirlenen bilgi ve belgelerle görev yaptıkları belediye müdürlüklerine başvuracaklar. Yapılan başvurular, kurulacak tespit komisyonu tarafından incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen personeller sınava alınacak ve bu sınavda başarılı olanlar belediye şirketine işçi olarak geçirilecek.

  Bu kapsamda Çorlu Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan 650 taşeron personel 02-11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvurularını yaptı. Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Mali Hizmetler Uzmanı Fatih Yalaza, Gıda Mühendisi Arzu Gökay, Çevre Sağlığı Teknisyeni Sercan Tuncaya ve Çorlu Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürü İrfan Bay’dan oluşan beş kişilik tespit komisyonu başvuruları incelemeye başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Tespit Komisyonu Başkanı Kemaleddin Avcı,  tespit komisyonunun çalışmalarında sona gelindiğini ve yakında sınava girmeye hak kazanan taşeron personellerin isim listesinin ilan edileceğini ifade etti. Sınavda başarılı olan taşeron personel, bu amaçla kurulan Çorlu Belediyesi Hizmet ve Personel Anonim Şirketinde istihdam edilecek.

  YORUMLAR