• Çiğli’de spor ve sağlık bir merkezde buluşuyor

  20 Şubat 2018 - 17:38
  Çiğli’de spor ve sağlık bir merkezde buluşuyor

  Sosyal projeleriyle örnek belediyecilik sergileyen Çiğli Belediyesi, önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Uğur Mumcu Mahallesi’nde mevcut muhtarlık binasının yerine yapılacak semt merkezi farklı hizmet birimlerini tek çatı altında toplayacak. 

  İki kattan oluşan semt merkezi içinde alt katta aile sağlığı merkezi, muhtarlık bürosu üst katta ise spor salonu, konferans salonu, eğitim ve yönetim odaları bulunacak.  Yapılacak aile sağlığı merkezinde üç adet doktor odası, laboratuar, ayrıca müdahale, gebe gözlem, bebek emzirme odaları ile mutfak ve tuvaletler bulunacak.

  Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, hızla gelişen Uğur Mumcu Mahallesi’nde birçok hizmetin aynı anda verilebileceği modern bir semt merkezinin mahalle için gereklilik olduğunu söyledi.  Daha modern ve hijyenik koşullarda aile sağlığı merkezinin hizmet vermesini sağlamak istediklerini belirten Başkan Arslan, mahalle muhtarlığının da modern bürosunda daha kaliteli hizmet verir duruma getirileceğini ifade etti. Projenin kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Çiğlimizin hızlı gelişimi beraberinde modern hizmet noktalarının oluşturulması ihtiyacını doğurdu. Mahalle muhtarımızın da daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesini istiyoruz. Ayrıca mahalle halkının yoğun kullanacağı bir aile sağlığı merkezi de projemiz içinde yer alıyor. Kısa sürede tamamlayarak semt merkezimizi halkımızın hizmetine sunacağız.”

  YORUMLAR